×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Jak co roku fani dobrego brzmienia znajdą w programie Nocy Kultury mnóstwo muzycznych wydarzeń. Na Moście Kultury zagrają lubelskie zespoły. Na dachu Tarasów Zamkowych usłyszymy duet polsko-brytyjski, czyli SMOLIK // KEV FOX. Scena muzyczna stanie także na ulicy Kowalskiej, a pulsujące brzmienie będzie dochodziło do naszych uszu także z ulicy Grodzkiej czy Placu po Farze. Wszystko to specjalnie w ramach Wielkiego Jubileuszu 700lecia miasta Lublin.

Dach Tarasów Zamkowych

Dach Tarasów Zamkowych po raz drugi będzie ważnym punktem na mapie Nocy Kultury. Znajdziemy tam scenę muzyczną, której gościem specjalnym będzie niezwykły duet polsko-brytyjski, czyli SMOLIK // KEV FOX. To dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Muzycy poznali się pięć lat temu w Warszawie i od razu zaiskrzyło. Kev Fox i Smolik stworzyli wspólną płytę sygnowaną ich nazwiskami. Znajdziemy na niej misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie,  hipnotyzujący silny wokal Foxa oraz charakterystyczne brzmienie instrumentów, za które odpowiada Smolik. Towarzyszyć im będzie warszawska formacja New People czyli siedem kolorowych muzycznych osobowości połączonych miłością do pisania piosenek i śpiewania na wiele głosów. Razem tworzą harmonijną mieszankę popu, soft rocka lat 70tych i disco.

Program dachu Tarasów Zamkowych:

 • 20:30-21:30 – set DJski
 • 21:30-22:30 – New People
 • 22:30-00:00 – SMOLIK // KEV FOX

Most Kultury

Most Kultury stanie się po raz kolejny muzyczno-taneczną strefą Nocy Kultury. Znajdziemy tam lubelskie brzmienia i usłyszymy wykonawców, którzy zgłosili się w otwartym naborze i zostali wybrani przez jury Lubelskiej Bazy Muzycznej. Scenę otworzy zespół Lunatric. Grupa gra rocka alternatywnego, śpiewa po polsku i lubi kombinować z brzmieniem. Zaraz po nich Most Kultury opanują 6 Billion Mirrors. To nieco mocniejsze brzmienia, zespół gra muzykę spod znaku rock, metal, progressive. Klimat zmienią diametralnie Krachovy/Bolo, dwóch młodych chłopaków, których połączyła miłość do rapu. Pracują właśnie nad premierowym albumem, o którym niebawem usłyszymy. Zespół FEYM łączy ciężar gitarowych riffów z groovem, który niszczy głośniki w samochodzie. Odpowiednia mieszanka ma bujać lekko na boki, ewentualnie przód – tył, ale to rzadziej. Godzinę przed północą na scenie Mostu Kultury stanie zespół Pasażer. Członkowie grupy nazywają swoją muzykę renesansem lubelskim. „Renesans” owej twórczości objawia się uczestnictwem w nowej fali muzyki popularnej razem z jej syntezatorowymi brzmieniami, triolowym rapem i elektronicznym chłodem, jednak z dodatkiem rockowej ekspresji. Teksty, które możemy usłyszeć w piosenkach grupy to emocjonalny opis rzeczywistości. Podmiot liryczny nie do końca ma wpływ na swoje położenie, w życiowej podróży jest Pasażerem. Wieczór zamkną Czarne Lwy z Przedmieścia, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Nad Bystrzycą zapowiada się znakomity wieczór.

Program Mostu Kultury:

 • 19:00-20:00 – Lunatric
 • 20:00-21:00 – 6 Billion Mirrors
 • 21:00-22:00 – Krachovy/Bolo
 • 22:00-23:00 – FEYM
 • 23:00-00:00 – Pasażer
 • 00:00-01:00 – Czarne Lwy z Przedmieścia

Bum Ta Fara Bum

Bum Ta Fara Bum to nowy kryptonim Placu po Farze. Atrakcje zapewni tam grupa Groove Onkels, czyli perkusyjno-recyklingowe show prosto z Niemiec. Ich motto brzmi „Rytm jest w wiadrze… instrumenty są przereklamowane”. Pięć 240-litrowych koszy na śmieci w połączeniu z czterema przezabawnymi Śmieciarzami wydobywającymi dźwięki z koszy, wiaderek i butelek przy pomocy łyżek, patyków oraz szczotek klozetowych, tworzy całość z efektowną choreografią. Na Placu po Farze czeka nas niezapomniane show, które pozostawia publiczność z otwartymi ustami oraz błyszczącymi z wrażenia oczami. Zanim jednak Groovie Onkels skradną całą uwagę publiczności, na Placu po Farze można będzie ocenić umiejętności Warsztatowej Grupy Perkusyjnej. To zaproszenie nie tylko dla dzieci, ale dla każdego kto czuje w sobie rytm. Muzyka, którą zaprezentują artyści, inspirowana jest bębniarskimi tradycjami Afryki, Kuby i Brazylii. Warsztatowe Grupy Perkusyjne to: Młodzi Bębniarze – grupa dziecięca grająca przy DDK Węglin, Węglin Drummers – grupa dorosłych również grająca w DDK Węglin oraz Samba w Lublinie – grupa zapaleńców ćwicząca przy Ośrodku Arteterapii w Lublinie.

Program Bum Ta Fara Bum:

 • 19:00-20:00 – Warsztatowe Grupy Perkusyjne
 • 20:30, 22:00, 23:00, 00:00 – Groovie Onkels

Muzyka na ul. Kowalskiej

Pierwsi zaprezentują się wykonawcy z Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Usłyszymy znane i lubiane przeboje w zupełnie nowej odsłonie. Zaraz po nich scenę przejmie Maciejowa Kapela. To tradycyjny miejski zespół podwórkowy, który swoimi występami przeniesie nas w klimat lat 20-tych i 30-tych XX wieku, gdy na rogu ulic mogliśmy tańczyć fokstroty i tanga. Usłyszymy takie przeboje jak „U cioci na imieninach”, „Teraz jest wojna” i zatańczymy walczyka „Tylko we Lwowie”. Na Kowalskiej zagra także Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn, czyli grupa komediowo-muzyczna, której humorystyczne występy to piosenki połączone ze zgrabną konferansjerką. Zadziwią i rozśmieszą utwory o zwierzętach i miłości, przetykane opowieściami o trudach życia, biedzie, rozczarowaniach i o nich samych – prostych ludziach, którym w zasadzie nic nie wyszło. Łączą dowcip i chłopięcą nostalgię z bezpretensjonalną i absurdalną poezją. W krótkim czasie wytworzyli swój własny, rozpoznawalny styl na pograniczu sceny muzycznej i kabaretowej.

Zamykający wieczór na Kowalskiej zespół Groove Brothers, to rodzinny projekt braci Jacka i Wojtka Fedkowiczów. Pod tą nazwą zadebiutowali w 2002 roku, współtworząc zespół Lari Fari, pierwszy polski zespół hip-hopowy grający w 100% na żywo. Jako sekcja rytmiczna współpracowali z Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, a od 2012 wspierają na koncertach O.S.T.R. Muzyczne inspiracje duet czerpie z muzyki dub, elektroniki, oraz techno. Charakterystyczne jest elektroniczne przetwarzanie brzmienia perkusji, zaskakujące sample oraz mocny, wszechobecny groove.

Program muzyczny Kowalskiej:

 • 19:00-20:30 – Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
 • 20:30-22:00 – Maciejowa Kapela – lubelska kapela podwórkowa
 • 22:00-23:00 – Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn
 • 23:00-00:00 – Groove Brothers

Co jeszcze w muzycznym programie?

 • 19:00 | Próba Cafe, ul. Grodzka 5a – koncert Łukasza Jemioły. Piosenkarz ma na swoim koncie wiele sukcesów, do których należy m.in. pierwsze miejsce na 45. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Swoim ciepłym głosem i niesamowitym poczuciem humoru już od pierwszych dźwięków przenosi słuchacza w niesamowitą muzyczną podróż. Na Noc Kultury wspólnie z Urszulą Czerniak i Tomaszem Deutrykiem przygotował specjalny utwór, „Pocztówkę z Lublina” na podstawie piosenki o Lublinie zaśpiewanej w pociągu przez przypadkowego współpasażera, Jerzego Zawiszę.
 • 19:00-00:00 | Teatr Stary – Jazzowe Jam Session to projekt, w którym wybitni muzycy jazzowi zaprzyjaźnieni z Teatrem Starym połączą siły w nocnej improwizacji na scenie Teatru Starego. Wstęp wolny w miarę dostępności miejsc.
 • 19:00-2:00 | Altana w Ogrodzie Saskim – Maraton fortepianowy. W Noc Kultury po raz pierwszy w Polsce zostanie odegrany przez zaproszonych pianistów maraton Vexations, który został zainicjowany przez Johna Cage’a i miał swoją pierwszą odsłonę w Pocket Theatre in Manhattan w 1963r. To składający się z jednej strony zapis nutowy napisany przez Erica Satie, pierwszego minimalistę i prekursora awangardy muzycznej. Performance polega na powtórzeniu 840 razy tegoż właśnie materiału.
 • 19:00-2:00 | podwórko na Grodzkiej 7 – Spaceboys – „Trzecie Oko Pana Kleksa” zagrają koncert inspirowany legendarną „Akademią Pana Kleksa”. Historia zinterpretowana na nowo i w elektronicznych brzmieniach, gwarantuje świetną sentymentalną zabawę w czarodziejskim świecie osobliwego profesora. Tego punktu programu nie powinni przegapić ani dorośli, ani ci, którzy „Akademii…” jeszcze nie mieli okazji przeczytać samodzielnie.
 • 19:00-2:00 – N4 – Jam\’o\’Bus! to nowa linia autobusowa uruchomiona specjalnie na Noc Kultury. Na tę okazję zostanie zaadaptowany czerwony double-decker (autobus piętrowy), który będzie wypełniony instrumentami, muzykami i niepowtarzalną atmosferą zabawy i muzycznej improwizacji. Każdy może wsiąść i włączyć się w Jam! Dyspozytorem linii N4 jest Arkadiusz Kaźmierak. Do zabawy będziemy mogli przyłączyć się m.in. na przystankach Brama Krakowska, Plac Wolności czy UMCS.
 • 19:00-24:00 – Noc u Hieronima: scena na parkingu –  w programie: Pasjonatta – koncert piosenki, Zespół GADUŁY, Zespół Ludowy SŁAWINIACY \ Lubelskie Tupania, SALSAme Dance Studio \ Noc Kultury – Nocą SALSY, Spaceman Spiff, Yamaha Szkoła Muzyczna / Wieczór z utworami lubelskich muzyków, Lubelska kapela miejska Baszta
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.