×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Noc Kultury | 3/4 czerwca 2017

Noc Kultury to jeszcze bardziej szczególna Teoria Względności, zmieniająca sposób pojmowania czasu i przestrzeni. Miasto staje się piątym wymiarem i to właśnie dzięki niemu możemy obserwować zagięcia czasoprzestrzeni i zjawiska wymykające się wcześniejszym teoriom.

Jednym z epicentrów artystycznych zdarzeń będzie ulica Furmańska, której dedykowany jest specjalny projekt Furmańska: Stworzenie Świata. Znajdziemy tam dziwaczne stworzenia, magię i wyjątkowe światło – o nastrój zadba Francois Monnet wraz ze studentami Instytutu Architektury Krajobrazu KUL i słuchaczami kierunku Florystyka ze Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych pod kierunkiem Pawła Adamca. Ulica Furmańska to jedynie początek podróży po programie Nocy Kultury i jeden z punktów programu artystycznego, stworzonego dzięki współpracy międzynarodowej artystów z Lublina i różnych zakątków Europy i świata.

Zachwyci nas także Zielona Herbatka – niezwykła instalacja przygotowana przez najmłodszych lublinian. Przedszkolaki w niepotrzebnych filiżankach, kubkach, wazonikach, imbryczkach, itp. wyhodują roślinki, które zostaną zaprezentowane w jednym miejscu na pięknie zaaranżowanym i podświetlonym stole. Plenerową instalację Tak się składa stworzą zawieszone w przestrzeni miasta papierowe owady, wykonane zgodnie z tradycyjną sztuką składania papieru origami, według której w procesie robienia nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać. Podświetlone, wykonane z jasnego papieru prace, będą doskonale prezentować się w nocy.

Film 27 minut to zaproszenie do poznania atmosfery lubelskich dzielnic, a przewodnikiem wyprawy będzie Marcin Butryn, który każdej z dzielnic poświęcił jedną minutę. Artystka Katarzyna Kowalska zaprosi natomiast do poszukiwania jej prac – 27 obrazów poukrywanych w przestrzeni miasta. Znalazca stanie się właścicielem płótna, do którego dołączona będzie wiadomość od artystki.

W Strefie Twórczości i Inspiracji znajdziemy warsztaty, spotkania i pokazy wszelkiego rodzaju twórczości, a jedną z lubelskich ścian ozdobi Mural autorstwa Rafała Ereta. Twórczość i oryginalna wizja świata tego lubelskiego artysty, przykuwa uwagę miłośników sztuki i zyskuje coraz większą popularność w Polsce i poza granicami.

Jak co roku nie zabraknie też muzyki, której dźwięki dobiegać będą nas z różnych, czasem zupełnie nieoczywistych miejsc.

PROGRAM WKRÓTCE!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.