×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych powstało w roku 1964, dzięki grupie zapaleńców zainteresowanych działalnością związaną ze sztuką. Głównym celem statutowym TPSP jest upowszechnianie kultury w Lublinie, a całą swoją działalność skupia na krzewieniu wśród społeczeństwa zamiłowania do sztuk pięknych i kształtowaniu kultury plastycznej wśród jego członków a także mieszkańców Lublina. W Galerii TPSP “Przy Bramie” organizowane są wystawy indywidualne i zbiorowe przez cały rok, na których wystawiają swoje prace członkowie Towarzystwa, a także zaproszeni artyści polscy i zagraniczni. Są to najczęściej wystawy w zakresie malarstwa, rzeźby, fotografii, instalacji oraz gobelinu. Niektóre wernisaże połączone są z koncertami muzycznymi.

Powiązane wydarzenia

Wystawa konkursowa „Lublin w Malarstwie”

Sztuki wizualne

Idea wystawy "Lublin w Malarstwie" zakłada sięgnięcie przez twórców do nieprzebranego źródła inspiracji, jakim jest Lublin. Czerpania z jego wielowiekowych dziejów i tradycji, po której zostały czasami ślady, ale też tej, która jest ciągle żywa. Zaprasza do szerokiego spojrzenia na panoramę królewskiego grodu, a także do penetracji jego najskrytszych zakamarków.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.