×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Open Eyes Economy Summit „Demokratyzacja demokracji miejskiej”

Wiedza

Kolejne spotkanie z cyklu Open Eyes Economy Summit tym razem dyskucja pt. "Demokratyzacja demokracji miejskiej" poprowadzą: Edwin Bendyk, Jerzy Hausner, prof. Iwona Hoffman, Prezydent Krzysztof Żuk.

Muzeum Lubelskie w Lublinie

Sztuki wizualne

Zwiedzanie Kaplicy Trójcy Świętej oraz możliwość obejrzenia wystawy czasowej - Lublin w akwareli Artura Przybysza.

„Mamma mia! – musicalowa podróż dookoła świata”

Muzyka

Niezwykła podróż w świat musicali - odkrywająca najbardziej przebojową i spektakularną stronę musicalu na najwyższym poziomie - będzie rewia, będzie śpiew - jednym słowem - będzie się działo!

Like a summer

Inne

Kiermasz winyli zwieńczony imprezą w rytmie House Dyl Leńczuk oraz Wuks.

Nokturn – wystawa malarstwa

Sztuki wizualne

Wystawa malarstwa Marcina A. Telegi pt. Nokturn, przedstawiająca najnowsze obrazy artysty. Wśród nich głównie portrety i pejzaże, tworzące specyficzny poetycki nastrój.

Bal u Widelskiego

Taniec

Przybliżenie historii najstarszej kawiarni w Lublinie oraz sylwetki Pana Widelskiego - pierwszego baristy w Lublinie.

Karol Bąk – wystawa malarstwa

Sztuki wizualne

Na wystawie malarstwa Karola Bąka zaprezentowane zostaną najnowsze dzieła Artysty – polskiego malarza, rysownika, grafika.

Totemy – współcześnie o Lublinie

Sztuki wizualne

Wystawa fotografii prezentująca spojrzenie współczesnych artystów na Lublin, w 700. rocznicę nadania praw miejskich.

Czas uchwycony – Lublin w obiektywie

Sztuki wizualne

"Jadźka od tańca i różańca" to widowisko, którego ideą jest wspólna zabawa i przypomnienie widzom piękna lubelskich legend. Kabaret zaprezentuje własną współczesną interpretację zdarzeń z Naszego Koziego Grodu. Ponadto na widzów spektaklu czeka wystawa fotografii Czas uchwycony - Lublin w obiektywie.

Noc Kultury w Unii: Teatr 19.99.

Teatr

Grupa Teatru 19.99 przygotowała spektakl "Dziady" cz. II zainspirowany tekstem Mickiewicza, o istnieniu innej rzeczywistości, świata pozamaterialnego.

” 22 SZTUKI – RAZ DRUGI ” wystawa rzeźby

Sztuki wizualne

" 22 SZTUKI - RAZ DRUGI " to kontynuacja rozpoczętego w 2016 roku cyklu wystaw towarzyszących Nocy Kultury, które odbywają się w Galerii Q-fer na ul. Grodzkiej 22. Tegoroczna wystawa rzeźby inspirowana będzie lubelskim koziołkiem związanym z herbem miasta.

JAZZOWE JAM SESSION VOL. 2

Muzyka

Po zeszłorocznej nocnej improwizacji na scenie Teatru Starego otrzymaliśmy od widzów sygnały, że chcą jeszcze! A zatem – dla tych, którym w zeszłym roku nie udało się wejść lub czują niedosyt – kolejna noc pełna nieskrępowanego jazzu w wykonaniu wybitnych muzyków, którzy lubią się nawzajem i lubią Teatr Stary.

Point Zero

Muzyka

W Noc Kultury w ogródku przed pubem Bila pojmowanie czasu straci na znaczeniu, bo jedyną względną będzie muzyka i sety, które zabiorą w inne granice świadomości. Przenikanie pomiędzy wymiarami, wsród specjalnie przygotowanych wizualizacji, bedzie możliwe dzieki znanym i lubianym lubelskim DJ'om.

Wieża Trynitarska – zwiedzanie

Wiedza

Wieża Trynitarska, zwana również Bramą Trynitarską to najwyższy punkt widokowy w Lublinie. Wewnątrz wieży mieści się Muzeum Archidiecezjalne Sztuki Religijnej. Ekspozycje rozlokowane są w drodze na taras widokowy. Można zobaczyć w niej również dzwony, które biją podczas ważnych uroczystości.

Wystawa prac Jerzego Turnaua (1869-1925) w Muzeum KUL

Sztuki wizualne

Jerzy Turnau już w młodości chciał poświęcić się malarstwu. Malował głównie portrety, pejzaże, sceny z życia wsi, a czasem nieco naiwnie w kompozycji i rysunku – sceny batalistyczne. Był krytyczny wobec swoich prac, bez końca poprawiał swe obrazy, nawet gdy już zdobiły ściany.

Ostry dyżur poetycki

Słowo

Ostry dyżur poetycki stanowi oryginalną kontynuację legendarnych już spotkań organizowanych w siedzibie kwartalnika podczas poprzednich edycji Nocy Kultury. Tym razem każdy twórca poezji i jej wielbiciel będzie mógł skorzystać z usług oferowanych przez „akcentową” izbę przyjęć, występując w roli zarówno dawcy, jak i biorcy lirycznej surowicy.

Wystawa konkursowa „Lublin w Malarstwie”

Sztuki wizualne

Idea wystawy "Lublin w Malarstwie" zakłada sięgnięcie przez twórców do nieprzebranego źródła inspiracji, jakim jest Lublin. Czerpania z jego wielowiekowych dziejów i tradycji, po której zostały czasami ślady, ale też tej, która jest ciągle żywa. Zaprasza do szerokiego spojrzenia na panoramę królewskiego grodu, a także do penetracji jego najskrytszych zakamarków.

Mam to z głowy

Sztuki wizualne

Wystawa Mam to z głowy składa się z prac pięciu polskich artystek, pracujących w różnych miastach i reprezentujących różne pokolenia. Fotografie, filmy, hafty, książki, instalacje, obrazy, obiekty i rzeźby tworzą wielowątkową ekspozycję, dotyczącą między innymi: cielesności, pamięci, świadomości własnej płci, społecznych i kulturowych stereotypów, emocji, nieuchronności przemijania.

Pokój Dziecięcy przy Rybnej 7

Wiedza

Pokój Dziecięcy przy Rybnej 7 to miejsce gdzie rodzice mają możliwość pozostawienia swoich pociech pod opieką wykwalifikowanych animatorów, które spędzą czas na aktywnej zabawie. Wydarzenie adresowane dla dzieci w wieku 3-12 lat. W programie między innymi loteria fantowa oraz warsztaty plastyczne m.in.: wyroby z filcu, malowanie na szkle, eko-zabawki, świece z wosku.

INŻYNIERIA FOLKLORU V

Taniec

Parada po uliczkach Starego Miasta w strojach lubelskich - śpiewamy piosenki ludowe w wykonaniu kapeli Zespołu. Trasa parady: Hotel Europa-Deptak-Stare Miasto-Zamek.

Furmańska: Stworzenie Świata

Sztuki wizualne

Podczas Nocy Kultury przekonamy się jak na Furmańskiej mogło wyglądać Stworzenie Świata. Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają nas na ul. Furmańską, gdzie czekać będzie specjalnie zaaranżowana przez artystów przestrzeń.

W gąszczu chrząszczy

Sztuki wizualne

W gąszczu chrząszczy to instalacja artystyczna składająca się z pięciu dużych białych rzeźb zainspirowanych światem owadów i stworzonych przez Cezarego Sielickiego. Chrząszcze zostaną przekazane lokalnym artystom aby ozdobili je w charakterystycznym dla siebie stylu.

Czułość Ryb

Sztuki wizualne

W nawiązaniu do szesnastowiecznej legendy o genezie nazwy „Lublin” z kronik Marcina Kromera, na tylnej ścianie Gimnazjum Śródziemnomorskiego powstanie mural Czułość Ryb projektu Rafała Ereta, przedstawiający malarską fantazję na temat ryby. Pod czujnym okiem artysty realizację wykona Cezary Hunkiewicz.

Zielona Herbatka

Sztuki wizualne

Zielona Herbatka to plenerowa instalacja składająca się z posadzonych i wyhodowanych przez dzieci z lubelskich szkół i przedszkoli roślinek. Niecodzienności instalacji nadaje fakt, iż naczynia w jakich zasadzono rośliny to niepotrzebne, wyszczerbione elementy zastawy stołowej tj. filiżanki, kubki, wazoniki, imbryczki czy cukiernice.

Floral

Sztuki wizualne

Floral to wielobarwna instalacja z żywych kwiatów i liści. Użyte rośliny szczelnie pokryją ścianę wewnętrzną Bramy Rybnej, stając się jedynym w swoim rodzaju „żywym muralem”.

Żar Żywiołów

Sztuki wizualne

Żar Żywiołów - czyli Trybunał Koronny udekorowany niepoliczalną ilością balonów! Wszystkie 46 otworów okiennych budynku będzie kipieć balonami różnej wielkości. Całość utrzymana będzie w barwach wieczoru i zachodzącego słońca: żółcie, pomarańcze, czerwienie i róże.

Wycinanka z lasu

Sztuki wizualne

Wycinanka z lasu to składający się z trzech prac z czarnego papieru wielkoformatowy projekt, który zostanie wstawiony w okna jednej z kamienic. Artystka zaprojektuje również mniejsze formy przeznaczone na szybki latarni przy ul. Złotej.

Łapacz snów

Sztuki wizualne

Łapacz snów to wariacja na temat pochodzącego z Ameryki Południowej amuletu, który w swoim założeniu ma przepuszczać przez swoją gęstą sieć jedynie strumień dobrych snów, pozytywnych wrażeń, pięknych i magicznych obrazów, które pozostaną z publicznością Nocy Kultury na kolejny rok.

Efekt motyli

Sztuki wizualne

Tysiące kolorowych owadów autorstwa zafascynowanej sztuką origami Kat Grudzień, stworzy magiczny trakt prowadzący do zamkowych wrót. Podziwiać ten motyli efekt będziemy mogli odpoczywając na plenerowych kanapach specjalnie dopasowanych kształtem do schodów.

27 ukrytych obrazów. Sztuka do adopcji

Sztuki wizualne

27 ukrytych obrazów. Sztuka do adopcji - projekt artystyczny, wymagający od mieszkańców spojrzenia na nowo na swoje otoczenie. Zachęcamy do poświęcenia czasu na poszukiwanie sztuki, zagłębienie się w zaułki miasta. Artystka ofiarowuje mieszkańcom 27 swoich prac, które poukrywane w miejskich zakamarkach będą czekać na swoich właścicieli.

Gry Uliczne

Sztuki wizualne

Ta instalacja artystyczna wykonana przez Niezależną Grupę Projektową Piękno Panie to refleksja nad istotą integracji i próbą transformacji tradycyjnych gier i zabaw w formę najbliższą współczesnej rzeczywistości.

Hydrozagadka – wieża ciśnień 2017

Sztuki wizualne

Hydrozagadka – wieża ciśnień 2017 – instalacja artystyczna nawiązująca do historii miasta, inspirowana nieistniejącym już budynkiem, należącym niegdyś do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Tylko na tę jedną noc wieża ciśnień po 70 latach pojawi się ponownie w krajobrazie Lublina.

Jednostronnie

Sztuki wizualne

Większość uczestników Nocy Kultury zaczyna i kończy swoją podróż na deptaku, gdzie na latarniach znajdzie instalację artystyczną o nazwie Jednostronnie. To początek cyklu wydarzeń artystycznych, mających towarzyszyć następnym edycjom Nocy Kultury. Co roku w tym miejscu będą mogli prezentować swoje pomysły nowi artyści.

Nocowanie.pl – strefa relaksu

Sztuki wizualne

Polski Serwis Noclegowy nr 1 Nocowanie.pl stworzył dla uczestników Nocy Kultury instalację – klimatyczną, spokojną, kojarzącą się z dzieciństwem strefę relaksu. Jest to drewniana konstrukcja łóżka z dużą liczbą miękkich poduch, ciepłych kocyków, światełek i zielonych roślin. Aż chce się przysiąść i odpocząć!

„Trzecie Oko Pana Kleksa” – Spaceboy

Muzyka

Koncert inspirowany legendarną "Akademią Pana Kleksa" oraz "Podróżami Pana Kleksa", które zinterpretowane na nowo i elektronicznie gwarantuje świetną sentymentalną zabawę w czarodziejskim świecie osobliwego profesora z niezwykłej akademii.

N4 Jam’o’Bus

Muzyka

N4 to nowa linia autobusu uruchomiona specjalnie na Noc Kultury. Ten autobus to specjalnie zaadaptowany double-decker wypełniony instrumentami, muzykami i niepowtarzalną atmosferą zabawy i muzycznej improwizacji. Każdy może wejść do autobusu i włączyć się w Jam!

Lubelska Scena Muzyczna

Muzyka

Most Kultury (Most Lutosławskiego) stanie się po raz kolejny muzyczno-taneczną strefą Nocy Kultury. Znajdziemy tam lubelskie brzmienia i usłyszymy wykonawców, którzy zgłosili się w otwartym naborze i zostali wybrani przez jury Lubelskiej Bazy Muzycznej.

Strefa Sportów Miejskich

Kultura Fizyczna

Oprócz warsztatów artystycznych, na zamkowych błoniach zagości też Strefa Sportów Miejskich, gdzie aktywnie spędzimy czas, zaspokajając potrzeby ciała i ducha. Całości tego miejsca dopełnią świetlne instalacje skrywające się w koronach drzew.

Strefa Twórczości i Inspiracji

Wiedza

W tym roku Strefę Warsztatową będzie można znaleźć na Błoniach pod Zamkiem. To miejsce pełne inspiracji dla dzieci i dorosłych. W programie znajdą się pokazy i prezentacje wszelkiego rodzaju twórczości.

EAST ÆND ART Noc concept store’ów w Centrum Spotkania Kultur

Inne

EAST ÆND ART to nowe wydarzenie w Centrum Spotkania Kultur, które ma swoją nietypową premierę podczas 11. edycji Nocy Kultury. To okazja do prezentacji unikatowych, ciekawych lub po prostu innych produktów. Centrum Spotkania Kultur stwarza możliwość pokazania szerokiej publiczności designu, sztuki, mody i wszystkiego tego co, co otacza nas każdego dnia. Chcemy zaprezentować zjawiska niebanalne i wyróżniające się na tle produktów masowych.

„Kargusek” Spółdzielnia Socjalna nocą

Film

Lubelskie spacery z X Muzą oraz warsztaty Przywołaj i zatrzymaj dawny Lublin na zdjęciach w Spółdzielni Socjalnej "Kargusek".

60 lat MDK „Pod Akacją” w Lublinie

Sztuki wizualne

60 lat MDK "Pod Akacją" w Lublinie - wystawy, projekcje filmów, widowiska teatralne.

NOC KULTURY w Wojewódzkim Ośrodku Kultury

Teatr

Przegląd teatrów z regionu lubelskiego orazprezentacja spektakli laureatów Festiwalu Najciekawszych Widowisk oraz emisja filmów z koncertów muzycznych.

Lubelska Trasa Podziemna

Wiedza

Zwiedzanie Lubelskiej Trasy Podziemnej. Wejścia o godzinach: 19.00, 20.00, 21.00, 22.00.

Zabawa w teatr – warsztaty

Wiedza

Fundacja Dwa Ognie zaprasza najmłodszych uczestników do szczególnej przestrzeni teatralnej, gdzie razem z rodzicami i w oparciu o postacie i legendy charakterystyczne dla Lublina, będą mogli przedstawić swoje autorskie mini-przedstawienia, które zostaną zarejestrowane na materiałach video i udostępnione w sieci.

Noc Kultury w MDK nr 2

Teatr

Spektakl "Żywe obrazy" - konfrontacja hiszpańskiego tańca dworskiego z flamenco. Obrazy znanych mistrzów, ustąpią miejsca samej tancerce lub tancerzom. W projekcie zostaną wykorzystane obrazy różnych mistrzów, reprezentujących różne epoki i style.

Scena Tańca Współczesnego

Taniec

Scena Tańca Współczesnego zaprezentuje szereg widowisk tanecznych w wykonaniu takich artystów jak m.in. : duet Dodo Cabegna, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz oraz Zespół Twister Szkoła Tańca Chassemi.

Scena na Kowalskiej

Muzyka

W tym roku Scena na Kowalskiej zaprasza na występy: Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Maciejowej Kapeli, Kołłatajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn oraz Groove Brothers.

Bum Ta Fara Bum

Muzyka

Perkusyjno-recyklingowe show prosto z Niemiec, którego mottem jest “Rytm jest w wiadrze… instrumenty są przereklamowane”, warsztaty perkusyjne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz występ uczestników projektu "Singing on the Soul Train".

Maraton fortepianowy

Muzyka

W noc kultury po raz pierwszy w Polsce zostanie odegrany przez zaproszonych pianistów maraton Vexations. Prosimy o zabranie kocy i śpiworów można się przespać lub zagrać.

Pueri Cantores Lublinenses koncert jubileuszowy

Muzyka

70 chórzystów zaśpiewa w II rocznice istnienia chóru Pueri Cantores Lublinenses, archidiecezjalnego chóru chłopięco-męski.

„ODKRYJ ZŁOTY WIEK W LUBLINIE”

Inne

Gra uliczna „Odkryj Złoty Wiek w Lublinie” to projekt dotyczący dziedzictwa okresu reformacji na Lubelszczyźnie. Celem tematu gry jest pokazanie uczestnikom zabawy roli społeczności protestanckiej w rozwoju miasta i regionu. Zakłada zapoznanie mieszkańców Lublina z tym aspektem miasta wielokulturowego.

Piąty wymiar ziemi

Sztuki wizualne

Szerokość, wysokość... Ziemia. Glina. Fundamenty. Głębia, czas... Glina stanowiąca szkielet miasta poprzez cegły średniowiecznych murów obronnych. Glina stanowiąca tkankę miasta poprzez cegły współczesnych budynków. Glina stanowiąca ostatnią przystań. Obejmująca. Dająca życie. Karmiąca. Dłonie w czwartym wymiarze nadają trójwymiarową formę bezkształtnej bryle gliny odkrywając piąty wymiar ziemi. Ziemi-tworzywa dla twórcy.

Retro Słuchowisko – prawdziwie unplugged zagrają stare gramofony i sprzęty muzyczne z przełomu XIX i XX wieku

Muzyka

Retro Słuchowisko DoGramofonu.PL zaprasza na ul. Zamojską 8 na pokaz możliwości ponad stuletnich sprzętów muzycznych.

Małe historie w małym samochodzie

Inne

Zapraszamy do powspominania i "zwiedzania" Fiat 126p. To niepowtarzalna okazja, do tego aby podzielić się swoimi przygodami związanymi z tym samochodem.

Lublin Zofii Chomętowskiej – otwarcie wystawy fotografii

Sztuki wizualne

Podczas wystawy w Zaułku Hartwigów zaprezentowane zostaną fotografie Zofii Chomętowskiej (1902-1991), jednej z najważniejszych i najbardziej aktywnych fotografek dwudziestolecia międzywojennego, pionierki polskiej fotografii reportażowej.

Labirynt Nocą – ul. ks. J. Popiełuszki 5

Sztuki wizualne

Galeria Labirynt przy ul. ks. J. Popiełuszki oferuje dwie wystawy: "Zamknij oczy!" oraz "Uporczywe upodobanie".

Labirynt Nocą – ul. Lipowa 13

Sztuki wizualne

Galeria Labirynt Plaza, ul. Lipowa 13 zaprasza na otwarcie wystawy "Bez obrazy" Małgorzaty Pawlak oraz kilkugodzinne spotkanie ze sztuką performansu Performance Art Meetings.

Zwiedzanie Bramy Krakowskiej

Wiedza

Możliwość zwiedzenia Bramy Krakowskiej od godziny 19.00. Ostatnie wejście o godz. 23:30.

Cebularz Furmański

Inne

Specjalnie na Noc Kultury Piekarnia Kuźmiuk przygotowała Cebularz Furmański, który będzie można zakupić przez całą Noc Kultury

Ukoronkowanie drzewa

Sztuki wizualne

Na jednym z podwórek ul. Furmańskiej zostanie zbombardowane włóczką a właściwe dziesiątkiem misternych, śnieżnobiałych serwetek ogromne drzewo.

Noc Kultury w Domu Słów

Wiedza

Tegoroczna Noc Kultury w Domu Słów oferuje moc atrakcji. W programie m.in.: Nibylandia czyli Podwórko Piotrusia Pana, Zwiedzanie Izby Drukarstwa i Siła Wolnego Słowa , Muzeum Mobilności Żmigrodu, Od przodu i od tyłu, ZNANE POSTACI UKRAINY, Godzina Sinsena. Zapraszamy.

Dachy Starego Miasta

Sztuki wizualne

Wystawa zdjęć dachów Starego Miasta na co dzień obecnych, lecz niewidocznych dla mijających ich ludzi. Zdjęcia wykonane z poziomu dachów aby odbiorca poczuł się jak na spacerze.

W kinie w Lublinie

Inne

Podążaj śladami polskich i światowych reżyserów, których architektura i aura Lublina zachwyciły na tyle, że to tutaj postanowili nakręcić swoje produkcje. Miasto stanowiło przestrzeń dla wydarzeń z różnych epok – od czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej w "Ogniem i mieczem", przez XX wiek w "Wołyniu", po współczesność w "Carte Blanche". W filmowy świat wprowadzą Cię zadania i zagadki, które doprowadzą do ostatniego punktu gry.

Luminacja COOL

Sztuki wizualne

Instalacja lamp w kształcie kul stworzonych przez młodzież z MDK "Pod Akacją" na warsztatach prowadzonych przez Katarzynę Niedźwiadek

BA! LONY

Sztuki wizualne

Instalacja artystyczna składająca się z kilkunastu kolorowych balonów-lampionów (Jarosław Koziara) zawieszonych nad głowami przechodniów. W koszach balonów podróżują autorskie lalki (Paulina Kara).

Graffiti Readings

Sztuki wizualne

Wystawa jest podróżą pod formach dokumentacji fenomenu sztuki ulicznej począwszy od lat 70’ XX wieku.

Śladami lubelskich wodociągów

Wiedza

O historii lubelskich wodociągów, najstarszych pamiątkach z nimi związanych opowie przewodnik podczas spaceru ulicami Starego Miasta. Zaczniemy od wylotu dawnej ulicy Szerokiej (na Placu Zamkowym przy pomniku Lwa), by przejść przez staromiejskie uliczki aż do Placu Wolności z malowniczą miniaturą dawnej wieży ciśnień...

Noc w Browarze

Inne

Noc w Browarze: Kierunek chillout! Tereny Browaru Perła otwierają się na Noc Kultury i czekają na wszystkich spragnionych klimatycznej siesty. Złap chwilę, by odetchnąć. Weź głęboki oddech, zregeneruj siły w Strefie Foodtruck, zwiedzaj dalej lub zostań i relaksuj się z nami.

Noc Artystów w Pożegnaniu z Afryką

Teatr

Na program wydarzenia będą się składać występy artystyczne młodzieży oraz grup artystycznych związanych z Fundacją TEAM Teatrikon. Pokaz spektakli prezentowanych podczas tegorocznej edycji Spotkań Teatralnych \"Zwierciadła\ koncerty akustyczne młodych lubelskich artystów oraz warsztaty rękodzielnicze.

Dobrze – spektakl improwizowany

Teatr

Występujemy bez scenariusza i bez rekwizytów, dlatego miejsce, w którym odbywa się spektakl, znacząco wpływa na jego przebieg, może udzielić mu swojego charakteru, zainspirować. Inspiruje nas najczęściej słowo podrzucone przez publiczność – taka interakcja jest zawsze obecna w naszych występach, dzięki temu odbiorcy mają swój udział w tym, jaki spektakl powstanie.

O tym, jak Lublin prawa miejskie otrzymał.

Teatr

Przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy trzeciej SP Sióstr Urszulanek UR w Lublinie. Po spektaklu możliwość zwiedzania wirydarza klasztornego, sal renesansowych oraz tzw. lochów.

Przestrzeń i Radość – Buddyjski pogląd na szczęście

Wiedza

Na tegorocznej edycji Nocy Kultury, będziecie mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób buddyjski pogląd może wzbogacać naszą europejską kulturę i współczesny styl życia, stawiając ludzkie szczęście na pierwszym planie.

BRACKI LUBLIN – 700 lat tradycji Lubelskiego Bractwa Kurkowego

Sztuki wizualne

Na Błoniach Zamku zostanie rozstawiony historyczny obóz „Bracki Lublin". Uczestnicy przeniosą się w świat dawnego Lublina, charakteryzujący się ubiorami, rekwizytami, jadłem i muzyką z różnych epok oraz dawnymi brackim zwyczajami. Na Scenie Brackiej będzie trwało interaktywne widowisko muzyczno-teatralne nawiązujące do historii Lublina.

Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej „Homo – Go!” stadium etap 3 / miejsca…chwile/

Taniec

Tegoroczna akcja ruchowa oparta o fragmenty spektaklu „Homo – Go!” i improwizacje na Dworcu Kolejowym Lublin Główny powita podróżnych odwiedzających Lubelską Noc Kultury, stanowiąc swoiste intro do zjawiska czasoprzestrzeni...

Innymi Słowy Long Form ,,Marzenia Publiczności”

Teatr

,,Marzenia Publiczności\'\' to historia, w której czterech śmiałków, będzie starało się stworzyć w zupełnie improwizowany sposób spektakl z udziałem widzów. O tytuł prosimy na 3 sekundy przed spektaklem prosząc publiczność o ich najbardziej skryte marzenia. Nie mamy scenariusza. Nie mamy reżysera. Działamy pod wpływem energii publiczności i ich pomysłowości. Czyje marzenie ukarze się na scenie Centrum Kultury w Lublinie podczas NK 2017?

Archiwum Pełne Improwizacji

Teatr

Wspólnie z Impro Teatrem Bezczelnym i grupą Innymi Słowy Impro zapraszamy na show improwizowane tworzone w oparciu o materiały ze zbiorów lubelskiego Archiwum.

Noc Kultury w Unii: Unia Film Festival 2017

Film

Ponowna projekcja najlepszych filmów młodzieżowych z województwa lubelskiego nadesłanych na konkurs Unia Film Festival, który wpisuje się w obchody 700 lecia Lublina.

Rock Re-aktywacja

Muzyka

Koncerty zespołów: Badwater, Highlow oraz Crossroads.

„Prześladowanie i zabójstwo Jean-Paula Marata w wykonaniu pensjonariuszy zakładu dla obłąkanych w Charenton w reżyserii Markiza de Sade” – próba otwarta

Teatr

Jeśli chcecie zobaczyć sztukę o rewolucji (francuskiej?), musicie poznać pensjonariuszy zakładu dla obłąkanych. Ale żeby ich poznać, musicie najpierw spotkać się z trupą teatralną Teatru Osterwy. I to liczną.

Wernisaż wystawy malarstwa Piotra Tymochowicza „Somewhere else”

Sztuki wizualne

„Somewhere else” – taki tytuł mógłby pochodzić z filmu o Jasonie Bourne albo z utworu grupy Radiohead. I rzeczywiście, zamiarem Tymochowicza jest nadanie dziełom atrakcyjnej formy oraz wypracowanie popularnego, zrozumiałego sposobu obrazowania, który jednak niósłby w sobie coś więcej, jakąś tajemnicę.

„DISCO nie musi znaczyć POLO!”.

Taniec

Zapraszamy do OO. Dominikanów na niezapomnianą potańcówkę pod tytułem „DISCO nie musi znaczyć POLO!”

Magia i muzyka w Cafe Ramzes

Muzyka

Dokładnie 25.10.1995 roku, w podziemiach lubelskiej kamienicy przy ul. Kołłątaja 3 powstał lokal Cafe Ramzes. Od początku działalności do dnia dzisiejszego panuje tu klimat dobrego rocka, bluesa oraz klasyki jazzu i reggae. Odbywają się także muzyka na żywo, a okazjonalnie wieczory poezji i występy kabaretów.

FLUX

Teatr

Zanguango Teatro to grupa pochodząca z kraju Basków. Na lubelskim deptaku zaprezentuje spektakl uliczny FLUX, uznany w 2016 na TAC Festival w Valladolid za najbardziej oryginalny i innowacyjny.

Śladami lubelskich wodociągów

Wiedza

O historii lubelskich wodociągów, najstarszych pamiątkach z nimi związanych opowie przewodnik podczas spaceru ulicami Starego Miasta. Zaczniemy od wylotu dawnej ulicy Szerokiej (na Placu Zamkowym przy pomniku Lwa), by przejść przez staromiejskie uliczki aż do Placu Wolności z malowniczą miniaturą dawnej wieży ciśnień...

Teatr Marionetek

Teatr

Teatr marionetek - historia zainspirowana unikatowymi, szklanymi negatywami zdjęć z lat 20/30 tych XX wieku znalezionymi na strychu kamienicy Rynek 4 w Lublinie.

Hotel Improv – spektakl improwizowany

Teatr

Hotel Improv to nowa propozycja spektaklu improwizowanego Poławiaczy Pereł. Tym razem nie szybkie gry, nie zabawa z filmowym krótkim metrażem, także nie legendy. Hotel Improv to spektakl inspirowany twórczością Woody'ego Alena.

Pocztówka z Lublina

Muzyka

Próba Cafe zaprasza na Noc Kultury. W tegorocznym programie koncerty: Daniela Koszyka oraz Łukasz Jemioły.

Dach Tarasów Zamkowych

Muzyka

Po rocznej przerwie wraca do nocowego programu scena muzyczna na dachu Tarasów Zamkowych. W tym roku gościem specjalnym będzie niezwykły duet polsko-brytyjski, czyli Smolik // Kev Fox, dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Towarzyszyć im będzie warszawska formacja New People czyli harmonijna mieszanka popu, soft rocka lat 70tych, disco i motown’owego bujania.

Tayri – Huku – Cariad

Teatr

Chcemy pokazać wielokulturowość Lublina z perspektywy osobistych, często bardzo wzruszających historii ludzi z różnych stron świata, którzy tutaj znaleźli swoją miłość. Spektakl przedstawia różnorodne oblicza miłości, które łączy właśnie magia Lublina.

Noc z Publiką: Portret Publiczny

Sztuki wizualne

Wystawa portretów przedstawiajcych klientów Pubu Publika/ Małgorzata Tatarczak

Noc z Publiką: Psycho Patio

Sztuki wizualne

Instalacja świetlna z przedmiotów użytku codziennego.

Brazylijska Noc Tańca – solo prezentacje tańca współczesnego

Taniec

Czerwcowi Goście Lubelskiego Teatru Tańca są uczestnikami projektu „Yanka Rudzka.Gesty i tropy” i tancerzami przygotowywanego w ramach tego projektu spektaklu „Zaczyn”. Lubelski pokaz tancerzy z Brazylii i prowadzone przez nich warsztaty odbywają się we współpracy z Art Stations Foundation w Poznaniu i wsparciu Instytutu A.Mickiewicza / culture.pl.

Noc Kultury w Cafe Heca

Muzyka

Polaroidy z pamięci - wystawa prac Malwiny Adaszek. Autorka za pomocą fotografii natychmiastowej rekonstruuje swoje wspomnienia związane z odczuwaniem natury i dziecięcymi emocjami. W programie również Selekcja muzyczna przygotowana specjalnie na drugą część nocy w Cafe Heca.

Impro Musical w Rytmie Rap

Teatr

Spektakl długiej formy improwizowanej w stylu musicalu. Bez reżysera, bez scenariusza, bez dokładnie przygotowanych ról - bezczelnie. Co więcej, do umiejętności wokalnych aktorów też można mieć duże zastrzeżenia. Wraz z zaproszonym gościem Tomkiem \"Dolarem\" stworzymy wyjątkowe show, specjalnie na Noc Kultury. Na żywo tworzona historia, na żywo budowane relacje, na żywo muzyka i freestyle.

Zielona Noc

Muzyka

Koncerty grup GEL, Okruchy oraz Freenology oraz Jam Session

„Dämmerung + FALL APART”

Sztuki wizualne

Emanuele Sturlese, młody fotograf z Berlina, znany jako Discordant z determinacją nieustannie poszukuje nowych przestrzeni kreatywności. W czasach powielanych motywów i nadużywanych znaków artysta obraca się pomiędzy metaforą a martwą naturą, między zastojem industrialnego krajobrazu a jałową estetyką ciała w ruchu. Bez zbytniego blasku ani natarczywości, ale zawsze niepokojący i politycznie niepoprawny.

Pokaz Mody

Inne

Pokaz Mody Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania specjalność "Projektowanie ubioru".

Pokaz świetlny

Sztuki wizualne

W strefie relaksu Nocowanie.pl zapraszamy na pokaz świetlny z wykorzystaniem laserów przygotowany przez MC Fire.

Godzina SinSena

Muzyka

Ten nietuzinkowy twórca hip hopu po raz drugi zagości pod Domem Słów ze swoim nowym programem koncertowym.

27 minut

Film

27 minut to zaproszenie do poznania atmosfery lubelskich dzielnic, a przewodnikiem wyprawy będzie Marcin Butryn. Każda dzielnica to jedna minuta filmu. Wystarczająco dużo by oddać charakter i klimat miejsca, a jednocześnie na tyle mało, by pobudzić ciekawość i zachęcić do dalszych poszukiwań. Sprawdźmy co autor znalazł pięknego i ciekawego w naszym najbliższym sąsiedztwie.

Mobilna Fontanna

Sztuki wizualne

Multimedialny pokaz przy użyciu podświetlanej fontanny sterowanej dynamicznie, laserów oraz ekranu wodnego do projekcji filmów i animacji

„WIRY”

Sztuki wizualne

"Wiry" to niezwykły spektakl audiowizualny w przestrzeni Wirydarza Centrum Kultury w Lublinie, który opiera się na technologii trójwymiarowego wideomappingu oraz dźwięku stereofonicznego. Wykorzystując późnobarokową architekturę budynku oraz ambient otoczenia, autorzy zabiorą nas w tajemniczą podróż, podczas której każdy odbiorca będzie mógł doświadczyć niezwykłych doznań wizualnych i akustycznych. Daj się wciągnąć w "Wiry"...

Koncert HUBBUB

Muzyka

HUBBUB to projekt muzyczny stworzony specjalnie na Noc Kultury przez artystów związanych z Lubelską sceną NO-WAY. Artyści wprowadzają w zastaną przestrzeń sytuację zamętu dążąc do ujarzmienia wykreowanego chaosu. Koncert na dwie trąbki , bas, wokal i instrumenty perkusyjne.

Dzieci Wieszcze

Teatr

Podczas Nocy Kultury dziedziniec Zamku Lubelskiego wypełnią obrazy i muzyka ze spektakli neTTheatre i Pawła Passiniego z okazji 10 - lecia istnienia teatru.

NOC KULTURY z IKEA Po Sąsiedzku

Film

Pokaz starannie wybranych niezależnych filmów krótkometrażowych powstałych w Lublinie, głównie w ostatnich 3 latach. Filmy kręcone w znanych nam wszystkich miejscach opowiadają różnorodne historie.

Od Złotych Mrówkojadów do Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Film

Cykl Od Złotych Mrówkojadów do Lubelskiego Festiwalu Filmowego to projekcje najciekawszych filmów połączonych tematem, formą, bądź ideą, pokazywanych lub zgłoszonych na MFF Złote Mrówkojady.

Noc z Publiką: Rockowe podziemie

Taniec

Mocno taneczna impreza w starych dobrych rockowych brzmieniach.

Duet Kasia i Tomek

Muzyka

Znane lubelskie małżeństwo muzyków ponownie zaprezentuje własne kompozycje w mocno chwytających za serce aranżacjach. Muzyka z pogranicza poezji śpiewanej, piosenki autorskiej i popu.

Play Improv Jam

Teatr

Play Improv Jam to wydarzenie, w którym chcemy celebrować impro i bawić się nim - nie sami, ale wraz z publicznością. Jesteśmy pasjonatami impro i tą pasją chcemy się dzielić. A czy jest lepszy moment niż to miasto, ten czas i ta przestrzeń? To nie wydarzenie elitarne, zamknięte, dla wybranych. Kardiolog, muzyk, handlowiec, manager, psycholog, fizyk, student, uczeń - impro jest dla każdego - każdy może je tworzyć i każdy może je oglądać.

Dookoła Warkocza

Sztuki wizualne

Zespół stylistow Marleny Błasik-Kasperek ma nie odparta potrzebe kreacji nowoczesnych wizji fryzjerstwa. Jestesmy grupa stylistow dla ktorych pasja , zamilowanie do fryzjerstwa, kreatywnosc oraz pozytywna energia pozwala tworzyc niepowtarzalne dziela sztuki na włosach.

Jemioła LOOP

Muzyka

Performance muzyczny polegający na uporczywym i nieprzejednanym graniu i śpiewaniu ( wspólnie z przechodniami) jednej i tej samej piosenki o Lublinie w równych odstępach czasu, co 14 i pół minuty!

Kino Grozy

Film

Podczas Nocy Kultury nie zabraknie także Nocnego Kina Grozy, które straszyć będzie w Sali widowiskowej dawnego Teatru Andersena. Zobaczymy specjalny pokaz najbardziej przerażającego filmu z drugiej edycji festiwalu Splat!FilmFest. Wstęp tylko dla osób o bardzo mocnych nerwach.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.