×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Pytania i odpowiedzi

 • Kiedy odbywa się Noc Kultury i skąd ten termin?

Nocy Kultury odbywa się zazwyczaj w pierwszy weekend czerwca po Dniu Dziecka. W tym roku Noc Kultury odbędzie się w nocy z 3 na 4 czerwca.

 • Kto może się zgłosić na Noc Kultury?

Do współtworzenia programu Nocy Kultury może zgłosić się praktycznie każdy – instytucje, organizacje, grupy nieformalne, a także osoby indywidualne.

 • Chcę zorganizować wydarzenie na Noc Kultury, ale nie pracuję w żadnej instytucji ani organizacji. Co mogę zrobić?

Nie wymagamy od Organizatorów posiadania osobowości prawnej. Zachęcamy do wypełnienia formularza online, gdzie w polu „Organizator” można podać własne dane osobowe, które posłużą nam do późniejszego kontaktu.

 • Jestem spoza Lublina – czy mogę zgłosić się jako organizator?

W Regulaminie Nocy Kultury nie ma obostrzeń dotyczących miejsca zameldowania czy prowadzenia działalności przez Organizatora. Wyjątkiem są soliści i zespoły muzyczne zgłaszające się w wolnym naborze. W tym przypadku przyjmujemy wyłącznie muzyków z Lubelszczyzny. Przygotowując Noc Kultury staramy się szczególnie uwzględniać kontekst Lublina (m.in. w odniesieniu do kryteriów takich jak „Dialog z miejscem” oraz „Wykorzystanie przestrzeni publicznej), nie jest to jednak wymóg obligatoryjny w przypadku innym niż muzycy.

 • Dlaczego muszę wypełniać jakiś formularz? Czy nie mogę zgłosić się telefonicznie lub mailowo?

Pamięć ludzka jest ulotna, zatem aby uniknąć różnego rodzaju nieścisłości przy zgłaszaniu i późniejszym ustalaniu programu pisemna forma zgłoszeń okazuje się być jedyną pozwalającą na zapewnienie Koordynatorowi i Organizatorom skutecznej komunikacji.
Konieczność wypełnienia formularza bardzo dobrze porządkuje wszelkie kwestie – tak programowe jak i organizacyjne – związane z danym przedsięwzięciem. Stąd ta forma przyjmowania zgłoszeń do programu Nocy Kultury towarzyszy nam niemal od samego początku.
Wprowadzenie formularza w obecnym kształcie związane jest z wdrażaniem nowego systemu komunikacji z Organizatorami oraz ujednolicenie formy poszczególnych zgłoszeń. Usprawnia to pracę wszystkich osób zaangażowanych w Noc Kultury i znacząco wpływa na poprawę efektywności.

 • Czy można wysłać wam pocztą zgłoszenie wypełnione odręcznie lub wydrukowane na komputerze?

Oferty winny być wnoszone wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online na stronie www.nockultury.pl

W uzasadnionych przypadkach, jeśli uzupełnienie formularza w formie elektronicznej jest niemożliwe, prosimy o kontakt telefoniczny pod numer: 81 533 08 18

 • Udało nam się pozyskać pieniądze od sponsora na organizację wydarzenia w ramach Nocy Kultury – czy mogę umieścić jego materiały promocyjne na swoim wydarzeniu? Czy możecie zamieścić jego logo na stronie głównej?

Cieszymy się, że udało się Państwu znaleźć dobrego partnera finansowego, nie mniej jednak zakres działań promocyjnych na rzecz ewentualnych sponsorów i darczyńców oraz ich obecność czy wizualizacja podczas projektu zgłaszanego do Nocy Kultury muszą zostać ustalone z Koordynatorem najpóźniej do dnia 29 kwietnia 2016 r., niezależnie od typu współpracy – finansowej czy barterowej. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku przez Organizatora, Koordynator zastrzega sobie prawo do usunięcia projektu z programu Nocy Kultury 2016.

 • Po co w formularzu jest pole „Organizator”? Czy to nie Warsztaty Kultury są organizatorem?

Warsztaty Kultury są Koordynatorem Nocy Kultury. Organizatorami Nocy Kultury są natomiast podmioty zgłaszające poszczególne wydarzenia czyli artyści, animatorzy kultury, organizacje, instytucje i przedsiębiorstwa, którzy zostają zatwierdzeni przez Koordynatora do współtworzenia programu Nocy Kultury.

 • Dlaczego organizujecie konkurs na Noc Kultury?

Przyjęcie formuły konkursowej w ramach otwartego naboru zgłoszeń związane jest ze zmianą sposobu budowania programu Nocy Kultury – nie wiąże się to jednak ze zmianą samego charakteru imprezy. Wciąż głównym motorem działań są wydarzenia zgłaszane przez poszczególnych Organizatorów – przyjęcie pewnych kryteriów konkursowych (uwzględnionych w punkcie 12 Regulaminu) ma na celu podnoszenie jakości i spójności programu oraz prowokowanie do refleksji nad możliwościami jakie daje nam formuła tego wydarzenia.

 • Czy Noc Kultury to to samo co Noc Muzeów?

Nie – Noc Kultury jest osobnym wydarzeniem odbywającym się w Lublinie, w innym niż Noc Muzeów terminie oraz skupionym wokół działań nie tylko muzealnych, ale prezentacji szerokiego spektrum zjawisk kultury i sztuki. Drugą wyraźną różnicą jest to, że podczas Nocy Muzeów wydarzenia odbywają się w dużej mierze wewnątrz budynków, w przestrzeni skupionej wokół muzeów, natomiast Noc Kultury stara się prezentować działania w przestrzeni miasta.

 • Mój projekt nie spełnia żadnego z kryteriów Nocy Kultury, czy w związku z tym będzie brany pod uwagę przy budowaniu programu Nocy Kultury?

Kryteria Nocy Kultury zawarte Regulaminie, służą pogłębieniu analizy zgłaszanych ofert wydarzeń oraz dają możliwość budowania programu spójnego tematycznie i merytorycznie. Projekty zgłaszane przez Organizatorów nie muszą spełniać wszystkich kryteriów, mogą również nie spełniać żadnego z nich. Decyzję odnośnie włączenia danego działania do programu Nocy Kultury 2017 będą podejmowane przez Zespół ds. programowych. Dodatkowo oferty dotyczące działalności repertuarowej, ekspozycji stałych wystaw itp., mogą uzyskać status „Wydarzenia towarzyszącego Nocy Kultury 2017”.

 • Wysłałem zgłoszenie z ofertą wydarzenia na Noc Kultury 2017. Czy mogę zamieścić logotyp Nocy Kultury na mojej stronie internetowej?

Warsztaty Kultury w Lublinie posiadają wyłączne prawo do dysponowania nazwą i logotypem Nocy Kultury – każdorazowe ich użycie przez inne podmioty (w tym poszczególnych Organizatorów Nocy Kultury) wymaga odrębnych ustaleń oraz pisemnej zgody.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.