×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Noc Kultury to od lat wydarzenie tworzone przez całe miasto. Nie inaczej będzie w tym szczególnym roku, kiedy obchodzimy Wielki Jubileusz 700-lecia Lublina. Zaangażowane są nie tylko duże instytucje kultury, organizacje czy firmy, ale też lokalne zespoły muzyczne oraz sami mieszkańcy. Zależy nam na Waszej opinii i dlatego postanowiliśmy zapytać o to, kogo chcecie usłyszeć podczas nadchodzącej Nocy Kultury. Od dziś zapraszamy do słuchania i głosowania na najlepsze zespoły.

Zgłoszone w otwartym naborze grupy stworzyły Lubelską Bazę Muzyczną 2017. To wizytownik lubelskich zespołów, gdzie zapoznamy się z krótkimi opisami, obejrzymy filmy i przede wszystkim posłuchamy najciekawszych kawałków, którymi chcieli pochwalić się muzycy. Jeśli któryś z zespołów przypadnie nam do gustu, do 31 marca możemy na niego zagłosować. Grupa, która zdobędzie największą liczbę fanów zagra na Nocy Kultury w nocy z 3/4 czerwca.

Z Lubelskiej Bazy Muzycznej wybierać będą także jurorzy, przedstawiciele zespołu Relentless – zwycięzcy zeszłorocznego głosowania publiczności, Paweł Franczak – dziennikarz i redaktor Kuriera Lubelskiego, Tomasz Kowalewicz – dziennikarz i redaktor lubelskiej Gazety Wyborczej, oraz Rafał Chwała – manager muzyczny, producent, dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Lublin ma swój rytm, dynamikę i energię. To właśnie lubelskie formacje muzyczne są składowymi tego zjawiska. Podczas Nocy Kultury będziemy mogli poznać ich brzmienie.

Podsumowując:
Głosowanie trwa od 20 do 31 marca.
Podczas głosowania wyłoniony zostanie jeden zespół muzyczny.
W trakcie Nocy Kultury zagrają także zespoły wybrane przez jury.
Zapraszamy do przeglądania Lubelskiej Bazy Muzycznej.

Jury:

Paweł Franczak – redaktor i psychoterapeuta. Pisze o kulturze i nauce. Publikował m.in. w Wiedzy i Życiu, Polityce, Rzeczpospolitej, redaguje dział Kultury w Kurierze Lubelskim. Hobbystycznie zajmuje się śpiewem tradycyjnym i zen. Nie lubi krupniku.

Tomasz Kowalewicz – dziennikarz i redaktor lubelskiej Gazety Wyborczej oraz magazynu kulturalnego Co Jest Grane 24. Szef redakcji muzycznej radia Centrum i gospodarz audycji „Polskie Nagrania”. W przeszłości jego teksty publikował m.in. Onet i magazyn Electric Nights. Pasjonat rozmów z artystami. Spotkał już Petera Gabriela, teraz czeka na Phila Collinsa.

Rafał Chwała – manager muzyczny, producent, dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Kulturoznawca oraz filmoznawca, zarówno z wykształcenia, jak i z zamiłowania. Od lat na dobre i na złe związany z Lublinem. W wolnych chwilach entuzjasta piłki nożnej oraz pierogów ruskich.

Przedstawiciel grupy Relentless – zwycięzcy zeszłorocznego plebiscytu publiczności, którzy zdobywając największą ilość głosów zagrali na scenie Nocy Kultury.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.