×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Noc Kultury 2017miastoczasoprzestrzeń

Noc Kultury | 3/4 czerwca 2017

Noc Kultury to jeszcze bardziej szczególna Teoria Względności, zmieniająca sposób pojmowania czasu i przestrzeni. Miasto staje się piątym wymiarem i to właśnie dzięki niemu możemy obserwować zagięcia czasoprzestrzeni i zjawiska wymykające się wcześniejszym teoriom.

Jednym z epicentrów artystycznych zdarzeń będzie ulica Furmańska, której dedykowany jest specjalny projekt Furmańska: Stworzenie Świata. Znajdziemy tam dziwaczne stworzenia, magię i wyjątkowe światło – o nastrój zadba Francois Monnet wraz ze studentami Instytutu Architektury Krajobrazu KUL i słuchaczami kierunku Florystyka ze Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych pod kierunkiem Pawła Adamca. Ulica Furmańska to jedynie początek podróży po programie Nocy Kultury i jeden z punktów programu artystycznego, stworzonego dzięki współpracy międzynarodowej artystów z Lublina i różnych zakątków Europy i świata.

Zachwyci nas także Zielona Herbatka – niezwykła instalacja przygotowana przez najmłodszych lublinian. Przedszkolaki w niepotrzebnych filiżankach, kubkach, wazonikach, imbryczkach, itp. wyhodują roślinki, które zostaną zaprezentowane w jednym miejscu na pięknie zaaranżowanym i podświetlonym stole. Plenerową instalację Tak się składa stworzą zawieszone w przestrzeni miasta papierowe owady, wykonane zgodnie z tradycyjną sztuką składania papieru origami, według której w procesie robienia nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać. Podświetlone, wykonane z jasnego papieru prace, będą doskonale prezentować się w nocy.

Film 27 minut to zaproszenie do poznania atmosfery lubelskich dzielnic, a przewodnikiem wyprawy będzie Marcin Butryn, który każdej z dzielnic poświęcił jedną minutę. Artystka Katarzyna Kowalska zaprosi natomiast do poszukiwania jej prac – 27 obrazów poukrywanych w przestrzeni miasta. Znalazca stanie się właścicielem płótna, do którego dołączona będzie wiadomość od artystki.

W Strefie Twórczości i Inspiracji znajdziemy warsztaty, spotkania i pokazy wszelkiego rodzaju twórczości, a jedną z lubelskich ścian ozdobi Mural autorstwa Rafała Ereta. Twórczość i oryginalna wizja świata tego lubelskiego artysty, przykuwa uwagę miłośników sztuki i zyskuje coraz większą popularność w Polsce i poza granicami.

Jak co roku nie zabraknie też muzyki, której dźwięki dobiegać będą nas z różnych, czasem zupełnie nieoczywistych miejsc.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.