×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT

W nocy z 3 na 4 czerwca 2017 r. odbędzie się jedenasta lubelska Noc Kultury. 700 lecie nadania Lublinowi praw miejskich jest doskonałą okazją do szczególnego spojrzenia na nasze miasto. Zachęcamy do wspólnych działań, dzięki którym będziemy mogli jeszcze pełniej świętować tę wspaniałą rocznicę, odkrywając zupełnie nowy wymiar Lublina. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będzie bowiem „miastoczasoprzestrzeń”. Zapraszamy do współtworzenia tej specjalnej edycji Nocy Kultury – zarówno instytucje, organizacje pozarządowe, jak i przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne. 

Noc Kultury od jedenastu lat poszukuje niewiadomych. Bywa, że celem jest poszukiwanie miasta, gdzie danymi są czas i miejsce, innym razem trzeba odnajdywać miejsca, zdarza się, że szukany jest czas. W tym roku Noc Kultury stanie się jeszcze bardziej szczególną Teorią Względności, zmieniającą sposób pojmowania czasu i przestrzeni. Miasto stanie się piątym wymiarem i to właśnie dzięki niemu będziemy mogli obserwować niespotykane wcześniej zagięcia czasoprzestrzeni i zjawiska wymykające się wcześniejszym teoriom.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁTWORZENIA TEGO NIEZWYKŁEGO WYDARZENIA
W JAKI SPOSÓB MOŻESZ SIĘ WŁĄCZYĆ?

 • Najmłodsi lublinianie mają okazję do stworzenia niezwykłej, zielonej instalacji. „Zielona Herbatka”, zadanie dedykowane przedszkolakom jest… dziecinnie proste! Wystarczy w niepotrzebnych filiżankach, kubkach, wazonikach, imbryczkach, cukiernicach itp. wyhodować roślinki i do 26 maja (w godz. 10.00 – 17.00) dostarczyć je do siedziby Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 7. Elementy zastawy stołowej mogą być oczywiście wyszczerbione i niekompletne. Jedynym warunkiem jest, aby były jednolite kolorystycznie i nie miały widocznych napisów i znaków firmowych (mogą być pomalowane). Zebrane i podpisane prace zostaną zaprezentowane podczas Nocy Kultury w jednym miejscu na wielkim, pięknie zaaranżowanym i podświetlonym stole. Autorami jednej pracy może być grupa osób.
 • „Tak się składa” to z kolei propozycja dla tych, którzy ze zwykłej kartki papieru potrafią wyczarować pełen uroku i niezwykłości świat. Plenerowa instalacja składać będzie się z zawieszonych w przestrzeni miasta papierowych owadów. Całość ma być wykonana zgodnie z tradycyjną sztuką składania papieru origami, według której w procesie robienia nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać. Prace powinny być wykonane z jasnego papieru – podświetlone będą doskonale prezentować się w nocy. Do wspólnego tworzenia owadziej instalacji zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, całe klasy, ale też podopiecznych ognisk plastycznych, koła zainteresowań i uczestników zajęć plastycznych – słowem każdego, komu papierowe owady nie są straszne. Na te prace, podobnie jak w przypadku „Zielonej Herbatki”, czekamy do 26 maja 2017 w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie przy ul. Grodzkiej 7, w godz. 10.00 – 17.00.
 • Jeżeli natomiast czujesz, że w twoim wnętrzu drzemie artystyczna dusza, masz poczucie humoru oraz dystans do świata, zapraszamy cię do udziału w nietypowym projekcie artystycznym „Homo Creatus” organizowanym przez Fundację Kultura Enter. Zaprezentuj innym twoje podejście do sztuki i świata, stwórz własną pracę i zgłoś ją do naszej wirtualnej galerii. Wszystko co zrobisz, wymyślisz lub skomponujesz może być dziełem sztuki, to twoja praca, umysł i zaangażowanie nadają temu znaczenie. Wybrane prace zostaną zrecenzowane i opisane przez wyspecjalizowanych krytyków sztuki. Wybrane obiekty artystyczne zostaną również zaprezentowane na wystawie oraz w drukowanym katalogu. Wernisaż odbędzie się 3 czerwca 2017r. podczas tegorocznej Nocy Kultury. Prace można zgłaszać do 15 maja 2017. Do udziału zapraszamy osoby pełnoletnie. 
  Jak to zrobić?

  • stwórz własne „dzieło sztuki” (ogranicza cię tylko wyobraźnia)
  • zrób mu zdjęcie
  • zapoznaj się z regulaminem projektu i zgłoś swoją pracę przez formularz na stronie
  • swoich prac szukaj w Bazie Dzieł na stronie projektu oraz śledź na profilach społecznościowych: Facebook  oraz Instagram.
 • Otwarty nabór projektów zakończył się 5 marca 2017. Za wszystkie nadesłane pomysły bardzo dziękujemy. Wkrótce skontaktujemy się z ich autorami. 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.