×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Nawet ktoś, kto codziennie w drodze do pracy przemierza staromiejskie uliczki Lublina, podczas tych krótkich momentów z życia miasta może być zaskoczony. Mowa tu o czterech największych lubelskich festiwalach: Wschodzie Kultury – Innych Brzmieniach, Carnavalu Sztukmistrzów, Jarmarku Jagiellońskim oraz właśnie Nocy Kultury. To wydarzenie, które zmienia Lublin nie do poznania. Zresztą sprawdźcie sami! 

Już teraz zarezerwujcie w swoich kalendarzach termin 1/2 czerwca. Musicie być wtedy w Lublinie. Musicie być wtedy na Nocy Kultury!

1/2 czerwca 2019, Lublin – Stare Miasto i Śródmieście
wstęp wolny

Czuć, że całe miasto świętuje, że to nie jest jedna scena gdzieś w polu, że wszyscy na to czekają. Takich wibracji nie czułam jeszcze nigdzie”. Patrycja, 24 lata, Kielce

Noc Kultury to święto Lublina – opowieść o mieście tworzona przez jego mieszkańców i przyjaciół. To spotkanie artystów, animatorów, różnych środowisk kulturalnych i tych, którzy chcą ten wieczór spędzić razem. A przede wszystkim to wydarzenie pełne kulturalnych atrakcji. Uczestnicy stają przed trudnym wyborem, do zobaczenia jest bowiem kilkaset atrakcji, a czas ograniczony. To przecież tylko jedna noc.

Czy można sobie wyobrazić, że zapomniana lubelska uliczka zmienia się na jedną noc w najbardziej romantyczny zakątek w Europie, dorównując Barcelonie, Wenecji czy Paryżowi? A może koncerty wcale nie powinny odbywać się na scenach, tylko na ścianach zabytkowych kamienic albo dachach budynków? Po co chodzić do kina, skoro filmy można obejrzeć pod rozgwieżdżonym niebem? Noc Kultury to festiwal, który nieustannie zaskakuje. Dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe. Zdarza się też, że możemy na własne oczy zobaczyć to, co zniknęło z mapy Lublina wiele lat temu.

Sztuka ożywia miejsca nieznane lub zapomniane. Bramy stają się świetlistymi instalacjami, place i skwery scenami teatralnymi, a uliczki Starego Miasta potrafią zaskoczyć nawet stałych bywalców. Zachęcają otwarte do późna drzwi galerii, teatrów i muzeów.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.