×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

19.00-22.00 Kinozofia – pokaz filmu i dyskusja / UMCS Wydz. Filozofii i Socjologii Aula

Kinozofia
Kult czy kultura szczęścia?

KINOZOFIA to cykl fascynujących spotkań dyskusyjno-filmowych. W ich trakcie staramy się spojrzeć, jak w fundamentalnych dla człowieka pytaniach przeplatają się ze sobą wzajemnie: filozofia, nauka sztuka i praktyka życia codziennego. Za każdym razem, inspiracją do dyskusji z udziałem zaproszonych gości oraz publiczności jest projekcja starannie dobranego do tematu spotkania filmu.
Tym razem przyjrzymy się bliżej problematyce szczęścia. To podstawowe u każdego człowieka dążenie do poczucia spełnienia i satysfakcji z życia od zawsze fascynowało filozofów i inspirowało wielkich artystów. Zadawali sobie oni pytania o to, jak stworzyć doskonały model życia i czy możliwe jest zbudowanie idealnego społeczeństwa.Uczestnicy KINOZOFII włączą się do tej trwającej od tysiącleci dyskusji i razem z naszymi gośćmi poznają filozoficzne koncepcje szczęścia, szukając odpowiedzi na pytania takie jak:
Czy można postanowić być szczęśliwym?
Czy szczęście i moralność zawsze idą w parze?
Czy trzeba być szczęśliwym?
Co poszukiwanie szczęścia, mówi o naturze ludzkiej?
Jak wygląda prawdziwe szczęście?
Jak szczęście ogółu ma się do szczęścia jednostki?
Czy można kogoś uszczęśliwić na siłę?

Miejce: Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4, 20-031 Lublin, Aula, UMCS wydz. Filozofii i Socjologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.