×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Bartosz Weber solo – muzyk i producent związany z warszawską wytwórnią Lado ABC, znany z takich zespołów jak Baaba, Mitch & Mitch, Slalom czy Warszawska Orkiestra Rozrywkowa. Jego solowy projekt opiera się w dużej mierze na autorskiej muzyce elektronicznej, generowanej jednakże na analogowym instrumentarium.

Młodzież z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego pod opieką Agnieszki Miedzwieckiej zagra na sześciu harfach celtyckich. Ten historyczny instrument Irlandii i Szkocji pozwoli na odkrycie m.in utworu Alleluja L. Cohena w zupełnie nieoczywistym wykonaniu.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie pod batutą Cheung Chau, Olga Leonkiewicz – flet, Agnieszka Miedzwiecka – harfa, Wojciech Kaszuba – trąbka. 50 instrumentalistów wprowadzi nas w świat niezwykłej muzyki, niekiedy sprzed wieków, która mimo upływu lat nadal porusza w słuchaczach odpowiednie struny.

W programie: W. A. Mozart – Koncert na flet i harfę KV 299, skomponowany w 1778 roku, w Paryżu, uznawany na jeden z najlepszych w twórczości kompozytora.

J. Haydn – Koncert na trąbkę i orkiestrę Es dur Hob VIIe:1 – jedno z ostatnich orkiestrowych dzieł Haydna, znany z niezwykłej dbałości o melodyczną urodę tematów i śpiewności szczegółów, skomponowany w 1796 roku.

M. de Falla – Suita nr 2 z baletu “Trójgraniasty kapelusz” – fragment muzyki z baletu komicznego w jednym akcie, wystawionego po raz pierwszy w 1919 roku, do którego kostiumy zaprojektował P. Picasso.

Od godziny 21:00 wejście na dach Tarasów Zamkowych będzie możliwe jedynie zewnętrznymi schodami, od strony Al. Unii Lubelskiej.

Wczytuję mapę...
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.