×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Zamek Lubelski oraz Baszta otwarte w godz.: 18.00–24.00.

Kaplica Trójcy Świętej – wejścia o każdej pełnej godzinie: 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00. Uwaga ostatnie wejście o godz. 23.00!

W programie:

Słuchowisko Grażyny Lutosławskiej „Anioł za lodówką”

godz. 19.00, Galeria Malarstwa Obcego XVII-XIX wieku.

Gdy będziecie na Placu Zamkowym w Lublinie, rzućcie okiem na jedną z kamienic, gdzie wysoko na gzymsie stoi nagi chłopiec. Razem z nim dach zamieszkują dwa potwory; jeden jest blisko chłopca. Atakuje go, lecz ma zasłonięte oczy. Drugi, ten straszniejszy, na szczęście jest w sporej odległości. W tej samej kamienicy na kuchennym stole siedzi Anioł. Zmartwiony, zamyślony, z pogniecionymi skrzydłami. Mieszka tu przymusowo, kryjąc się za lodówką. Odleci, gdy odzyska aureolę. Ale gdzie ona jest, kot jeden wie. Bo jest i kot. Poeta. Grafoman. W domu są jeszcze Mama, Tata i Agata. Nastoletnia Agata pragnie, by wszyscy byli szczęśliwi, ale nie wie, jak znaleźć receptę. Zadając rodzicom na pozór proste pytania, wprowadza ich w zakłopotanie – bo im prostsze pytanie, tym odpowiedź trudniejsza. W tym samym domu, lecz w innym wymiarze mieszka żydowska dziewczynka Sara. Tak jak Agata ma rodziców – Mame i Tate. Ona też zadaje pytania. Też martwi się za cały świat. Żeby zmienić wymiar, trzeba wsłuchać się w bicie zegara. Bywa, że czas skacze w przód to w tył, bywa, że wymiary się nakładają, a bywa też, że wszystko się zatrzymuje i wtedy wysoko, na dachu, zaczyna się walka. Kamienne potwory ożywają i próbują strącić małego chłopca. Chłopiec walczy dzielnie, ma miecz, tarczę. Jednak sam jest zbyt słaby, by pokonać kamiennych przeciwników. Ale jest jeszcze Anioł, choć bez aureoli. I kot. Kot zawsze widzi więcej.

Słuchowisko radiowe oparte o dramat Grażyny Lutosławskiej Anioł za lodówką, zrealizowane zostało z myślą o tych wszystkich, którzy nie widzieli spektaklu teatralnego przygotowanego przez Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Kanwą dramatu jest niesamowita, lubelska historia okrycia podczas remontu jednej z kamienic, kilku tysięcy szklanych przedwojennych negatywów.

 

Twórcy:
Reżyseria słuchowiska: Magdalena Kołodziejczyk
Scenariusz: Grażyna Lutosławska
Muzyka: Rafał Rozmus

Występują:
Anioł – Kacper Kubiec, Kot Mateusz Kaliński, Mame Wioletta Tomica,

Tate  – Bartosz Siwek, Sara – Anna Dudziak, Mama – Ilona Zgiet,

Tata  – Konrad Biel, Agata – Gabriela Jaskuła,

Myszy  – Daniel Arbaczewski, Konrad Biel, Bartosz Siwek,

Narrator  – Jarosław Tomica

Słuchowisko przeznaczone dla dzieci od lat 7. Czas trwania: 36 min.
Wydarzenie zorganizowane przy współpracy z Teatrem im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

 

MUZEUM HISTORII MIASTA LUBLINA
Brama Krakowska, pl. Łokietka 3
20-109 Lublin
Muzeum czynne w godzinach 18.00–24.00

18.00 – otwarcie wystawy Lublin w akwareli Artura Przybysza.

Spotkanie z artystą i kuratorami wystawy.

MUZEUM IM. JÓZEFA CZECHOWICZA
ul. Złota 3
20-112 Lublin
Muzeum czynne w godzinach 18.00–24.00

DWOREK WINCENTEGO POLA
ul. Kalinowszczyzna 13
20-129 Lublin
Muzeum czynne w godzinach 18.00–24.00

Wczytuję mapę...
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.