×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

19:00 Podwórko Alicji w Krainie Czarów – przestrzeń dla dzieci / Podwórko Domu Słów
19:00 Grafika Książki Studentów z Akademii Sztuki i Projektowania w Charkowie – wystawa / Dom Słów
19:00 Katarzyna Boś „Logotypy” – wystawa / Dom Słów
19:00 Słowo na „K” – wystawa / Dom Słów
19:00 Miasto Poezji – instalacja / ul. Żmigród
21:00 Godzina Sinsena – koncert /

Podwórko Domu Słów Podwórko Alicji w Krainie Czarów – przestrzeń dla dzieci. Zapraszamy najmłodszych do Krainy Czarów, w której będą mogli spotkać Alicję i innych bohaterów książki, zwiedzić interaktywne podwórko, pełne zabaw i niespodzianek oraz wziąć udział w miniwarsztatach.

Grafika Książki Studentów z Akademii Sztuki i Projektowania w Charkowie Wystawa jest przeglądem prac graficznych powstałych w Państwowej Akademii Sztuki i Projektowania w Charkowie [Ukraina] w zakładzie grafiki książki prowadzonej przez Larysę Chaika. Na wystawę wybrano prace semestralne i magisterskie, makiety książek, rozkładówki, ilustracje, grafiki oraz projekty zrealizowanych i wydanych książek.

Katarzyna Boś „Logotypy” Wystawa prezentuje poszukiwanie form i rozwiązań oprawy graficznej dla produktów i marek których motywem przewodnim jest kot. Ten dość powszechny temat artystka potraktowała jako wyzwanie do odkrywania nowych rozwiązań i opracowań tego motywu.

Słowo na „K” Wystawa fotografii Pawła Bajewa, prezentująca portrety osób niskorosłych, będąca wydarzeniem towarzyszącym projektowi „Inny Lublin: Słowo na K”.

Miasto Poezji – instalacja na ulicy Żmigród Specjalnie zaarażowana przestrzeń na ul. Żmigród, gdzie można zwolnić kroku, zatrzymać się, usiąść wygodnie, spotkać Poezję, zainspirować się wierszami – Miasto Poezji. Przestrzeń jest wypełniona słowami, wierszami, typografią w różnych formach (m.in. podświetlane palindromy, wielkoformatowe murale – na ścianie kamienicy i na ulicy, poduszki z cytatami, książki, wiersze w formie ulotek, które można ze sobą zabrać). Jednocześnie jest to miejsce oddechu i odpoczynku. Jednym z elementów obecnych w „Mieście Poezji” jest animowany mural, wyświetlany na ścianie kamienicy. Przedstawia on portrety poetów ale też przedstawienia fragmentów ich wierszy, motywów z nimi związanych, zdarzeń i sytuacji, postaci w nich się pojawiających.

Animacje tworzą jednolitą mozaikę, pojawiającą się na płaszczyźnie ściany kamienicy w określonych punktach i określonym czasie, tworząc jedyny w swoim rodzaju efemeryczny animowany mural, który istnieć będzie tylko w czasie Nocy Kultury w Lublinie.

Trzecia Godzina Sinsena

Zapraszamy na trzecią odsłonę unikalnego koncertu, w formie spotkania na dywanie, wśród kamienic, świec i zakamarków Lubelskiego Śródmieścia. Ten muzyczny spektakl to wyjątkowe spotkanie z artystami i przypadkowymi ludźmi, którzy podczas tej nocy płynąc jak rzeka, szukają niecodziennych wrażeń. Trzeci rok z rzędu całość będzie miała miejsce pod Domem Słów przy ulicy Królewskiej 17. Po świetnie przyjętych dwóch pierwszych edycjach, przyszła kolej na Trzecią Godzinę Sinsena, zapraszamy na mistykę wieczoru…

Klimat tego koncertu to niepowtarzalna aura stworzona z wizji Sinsena i rozwijana z roku na rok przez ludzi, którzy w nim uczestniczą i którzy współpracują z arystą tworząc aranżację przestrzeni i czasu.

Opis zredagowany przez Partnera Nocy Kultury.

Wczytuję mapę...
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.