×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

19:00-22:00 Otwarcie wernisażu z udziałem Justyny Polakowskiej sala 1-2
20:00-22:00 Gra planszowa „Perełki architektoniczne Lublina” sala 3

Wernisaż wystawy „Wolność i poeci” Justyny Polakowskiej Ekspozycja oparta jest na tekstach poetyckich polskich autorów, tworzących na przestrzeni ostatnich trzech wieków – od romantyzmu po współczesność. Zaprezentowane teksty mówią o wolności. W każdym z utworów jest ona jednak rozumiana inaczej. Wśród wybranych wierszy przewijają się wątki patriotyczne. Inne nawiązują do wolności jako intymnego doświadczenia człowieka. Wolności współtworzenia świata, społeczeństwa, ale też wolności życia na ich uboczu. Wolności jako celowi stricte ludzkich dążeń oraz swobody wskazującej na przynależność człowieka do świata przyrody. W wystawie wykorzystane zostały utwory Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Antoniego Słonimskiego, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka, Ewy Lipskiej, Jerzego Harasymowicza, Tadeusza Różewicza. Ekspozycja bogata jest w ilustracje przedstawiające dzieła plastyczne polskich malarzy, rzeźbiarzy, fotografików.

Gra planszowa „Perełki architektoniczne Lublina” Gra ma na celu naukę i weryfikację wiedzy w zakresie informacji geograficznych i historycznych wybranych zabytków Lublina. Gra łączy w sobie elementy fizyczne (miniatury budynków) z warstwą multimedialną (dodatkowe pytania dla uczestników wyświetlane na dołączonym tablecie). Gra ma charakter prototypowy, w oparciu o nią, są prowadzone badania naukowe, między innymi związane z oceną aktualnego stanu przez graczy. Do tej pory gra była prezentowana tylko w pomieszczeniu laboratoryjnym. Zaprezentowana w ramach Lubelskiej Nocy Kultury edukacyjna gra planszowa została opracowana i skonstruowana przez pracowników Politechniki Lubelskiej. Stanisław Skulimowski jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Informatyki, Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

Opis zredagowany przez Partnera Nocy Kultury.

Wczytuję mapę...
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.