×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

- Warsztaty RAKU – magia żywiołów – Żywioły Ziemi
– Kronika wspomnień z dzieciństwa – Fundacja Dwa Ognie
– SDGame (Sustainable Development Goals Game) -AIESEC Oddział Lokalny Lublin
– Global Village – w jeden dzień dookoła świata! -AIESEC Oddział Lokalny Lublin
– Ogród w szkle -Koło Naukowe Architektury Krajobrazu/Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
– Ognisko plastyczne
– Akwarela – Ewelina Maliborska

Warsztaty RAKU
RAKU to technika wypalania ceramiki wywodząca się z XVI- wiecznej Japonii jako odpowiedź na estetykę sprowadzoną do prostoty i związku z naturą. Podstawowa zasada wypalania glinianych wyrobów polega na działaniu „żywym ogniem”, co narzuca konieczność warunków plenerowych. Jest dużo ognia, dużo dymu, wielka niespodzianka (nieprzewidywalność efektów) oraz fascynujące wrażenia estetyczne – warsztaty są bardzo spektakularne!
REZERWACJA

Kronika wspomnień z dzieciństwa
Stworzenie przestrzeni zabaw podwórkowych, w ramach której będą prowadzone i nagrywane rozmowy na temat niepisanego dziedzictwa „kultury podwórkowej”, która dotychczas przetrwała pawie wyłącznie w przekazach ustnych. Dorośli uczestnicy Nocy Kultury będą zachęcani do interakcji i włączania się we wspólne animowanie przestrzeni dla najmłodszych, poprzez pokazywanie w jakie zabawy z wykorzystaniem gumy do skakania, kredy, hula hop itd. oni bawili się w latach swojego dzieciństwa. Przy okazji tych działań będą nagrywane wypowiedzi uczestników, z których następnie powstanie „kronika wspomnień z dzieciństwa”, a która zapoczątkuje stworzenie wielkiej bazy gier i zabaw podwórkowych.

SDGame (Sustainable Development Goals Game)
17 kostek, 17 celów i co najmniej 17 dobrych serc – tylko tyle potrzeba, aby cele zrównoważonego rozwoju zaczęły być realizowane nie tylko w Kuala Lumpur, Buenos Aires, czy Dakarze, ale również w Lublinie. Na Placu Litewskim znajduje się ścianka z kostkami symbolizującymi cele zrównoważonego rozwoju, ale kilku z nich brakuje. Twoim zadaniem będzie odnalezienie brakujących części. Znajdziesz je na terenie starego miasta, gdzie wolontariusze opowiedzą Ci nie tylko różne fakty dotyczące Lublina, ale tez sprawią, że poziom endorfin w twoim organizmie znacznie wzrośnie.

Global Village – w jeden dzień dookoła świata!
Lubisz poznawać obce kultury? Chciałbyś zasmakować tradycyjnych dań pochodzących z różnych stron świata? A może chcesz sprawdzić swoje umiejętności językowe w rozmowie z obcojęzycznym wolontariuszem? Na Global Village będziesz miał taką możliwość!

Global Village to wydarzenie mające na celu prezentację zagranicznych kultur z najdalszych zakątków świata. Dzięki niemu mieszkańcy naszego miasta mogą zapoznać się z tradycjami i kulturą naszych wolontariuszy, pochodzących z różnych krajów. AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.
W Polsce, od ponad 45 lat rozwijamy w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację. Docieramy do 15 największych ośrodków akademickich w Polsce, gdzie kreujemy liderów, którzy w odpowiedzialny sposób wpływają na swoje lokalne otoczenie.

Ogród w szkle
Warsztaty „Ogród w szkle” kierowane są zarówno do starszych jak i młodszych uczestników Nocy Kultury. Chcemy pokazać, że przygotowanie kompozycji roślinnych może być łatwe i przyjemne. Podczas warsztatów w dwóch grupach przygotujemy dwa typy ogrodów: leśny i kserotermiczny. Uczestnicy poznają gatunki roślin oraz zasady ich pielęgnacji. Chcemy również zainspirować wszystkich oraz zachęcić tym samym do tworzenia własnych kompozycji i obcowania z zielenią poprzez rozmieszczenie gotowych aranżacji w przestrzeni starego miasta.
Jesteśmy grupą młodych ludzi z Koła Naukowego Architektury Krajobrazu, działamy przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Naszą pasją, którą chcemy się dzielić z innymi jest architektura krajobrazu. Naszym celem jest zmieniać szarą przestrzeń wokół nas w zielone.
REZERWACJA

Akwarela
Akwarela to nazwa techniki malarskiej, która polega na malowaniu rozcieńczonymi w wodzie pigmentami na porowatym papierze, który szybko wchłania wodę. Rozcieńczone pigmenty nie pokrywają całkowicie faktury papieru, lecz pozostawiają ją dobrze widoczną. Z tego względu na efekt bardzo duży wpływ ma barwa i faktura samego papieru. Obrazy malowane tą techniką mają zwykle delikatną, zwiewną kolorystykę.
REZERWACJA

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.