×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Wieczory tanga mają swoją długą tradycję sięgającą początków XX wieku. Z Argentyny i Urugwaju, gdzie powstało w II połowie XIX wieku, tango rozprzestrzeniło się z dużym sukcesem w Europie i na całym świecie. Pierwszym miastem, które przyjęło tango był Paryż. To tam, w kabaretach i kawiarniach tańczono ten wyuzdany, jak na owe czasy taniec. Następnie, w oparach skandalu, tango trafiło do Hollywood, gdzie rozpropagowane przez światowe gwiazdy kina na zawsze weszło do historii – kinematografii i obyczajowości.

Dawniej z towarzyszeniem wieloosobowych orkiestr, obecnie do nagrań z lat 30 i 40, tango tańczą osoby w każdym wieku. Wieczorowy strój, kieliszek wina i buty do tańca to atrybuty tego niecodziennego tańca tańczonego na co dzień.

Tango, błędnie kojarzone z przybieraniem póz i nagłymi zmianami kierunku, nie ma w sobie nic sztucznego. Jest dążeniem do harmonii, wzajemnym układaniem kroków na bieżąco, ozdobnikami partnerki w odpowiedzi na prowadzenie partnera.
Jest samą przyjemnością wspólnie spędzanego czasu. W Polsce tango argentyńskie od 20 lat propaguje stowarzyszenie AKADEMIA TANGA ARGENTYŃSKIEGO. Swoją siedzibę mamy w Warszawie, ale docieramy z naszą pasją do wielu zakątków kraju. Mamy wielką radość z tego, że możemy być w tę szczególną noc w Lublinie! To Lublin właśnie ma niepowtarzalny czar, klimat wąskich brukowanych uliczek, w których można się celowo zagubić, pewną nostalgię i tchnienie historii – wszystko to czym nasiąknięte jest tango! Do współpracy ze szkołą tanga TANGOLADA z Warszawy oraz szkołą TANGO PARAISO z Lublina przygotowujemy dla mieszkańców milongę na placu Litewskim. 
Będzie to rodzaj potańcówki do starych pięknych nagrań argentyńskich, a towarzyszyć nam będą tancerze tanga z Lublina i okolic.
W trakcie wieczoru zostanie poprowadzona nauka kroków dla wszystkich chętnych. Ciąg dalszy: milonga na Moście Kultury

Wczytuję mapę...
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.