×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Wieczory tanga mają swoją długą tradycję sięgającą początków XX wieku. Z Argentyny i Urugwaju, gdzie powstało w II połowie XIX wieku, tango rozprzestrzeniło się z dużym sukcesem w Europie i na całym świecie. Pierwszym miastem, które przyjęło tango był Paryż. To tam, w kabaretach i kawiarniach tańczono ten wyuzdany, jak na owe czasy taniec. Następnie, w oparach skandalu, tango trafiło do Hollywood, gdzie rozpropagowane przez światowe gwiazdy kina na zawsze weszło do historii – kinematografii i obyczajowości.

Dawniej z towarzyszeniem wieloosobowych orkiestr, obecnie do nagrań z lat 30 i 40, tango tańczą osoby w każdym wieku. Wieczorowy strój, kieliszek wina i buty do tańca to atrybuty tego niecodziennego tańca tańczonego na co dzień.

Tango, błędnie kojarzone z przybieraniem póz i nagłymi zmianami kierunku, nie ma w sobie nic sztucznego. Jest dążeniem do harmonii, wzajemnym układaniem kroków na bieżąco, ozdobnikami partnerki w odpowiedzi na prowadzenie partnera.
Jest samą przyjemnością wspólnie spędzanego czasu. W Polsce tango argentyńskie od 20 lat propaguje stowarzyszenie AKADEMIA TANGA ARGENTYŃSKIEGO. Swoją siedzibę mamy w Warszawie, ale docieramy z naszą pasją do wielu zakątków kraju. Mamy wielką radość z tego, że możemy być w tę szczególną noc w Lublinie! To Lublin właśnie ma niepowtarzalny czar, klimat wąskich brukowanych uliczek, w których można się celowo zagubić, pewną nostalgię i tchnienie historii – wszystko to czym nasiąknięte jest tango! Do współpracy ze szkołą tanga TANGOLADA z Warszawy oraz szkołą TANGO PARAISO z Lublina przygotowujemy dla mieszkańców milongę na placu Litewskim. 
Będzie to rodzaj potańcówki do starych pięknych nagrań argentyńskich, a towarzyszyć nam będą tancerze tanga z Lublina i okolic.
W trakcie wieczoru zostanie poprowadzona nauka kroków dla wszystkich chętnych. Ciąg dalszy: milonga na Moście Kultury

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.