×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

19:00 Targi East ænd Art/Noc Concept Store’ów
19:00 Ekspedycja’ 88 -wystawa / Duża Kieszeń Sceny (poziom +1)
19:00 Opera Fashion – wystawa/ Galeria Wystaw Czasowych (poziom -1, +1)
19:00 Board Mania „Noc Planszówek”

Targi East ænd Art/Noc Concept Store’ów
Blisko 30 wystawców z branży lifestyle pokaże szerokiej publiczności design, modę, sztukę i wszystko to, co otacza nas każdego dnia. W specjalnie zaprojektowanych concept store’ach, w formie loftowych kubików ustawionych w reprezentacyjnych przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będzie można zobaczyć, a także kupić produkty bezpośrednio od projektantów mody, artystów, designerów, czy też producentów rzeczy codziennego użytku z segmentu EDC (Everyday Carry), jak również wziąć udział w warsztatach dla dzieci i dorosłych. Pokażemy również przestrzenie budynku niedostępne na co dzień oraz zaprezentujemy kulisy pracy przy wydarzeniu artystycznym.

Ekspedycja ’88
Zebrane obiekty reprezentują różne aspekty codzienności końca lat 80. XX w. Ekspedycja ’88 daje możliwość bezpośredniego, wręcz dotykowego kontaktu z kolekcją unikalnych artefaktów. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane m.in. adapter Bambino, walkman, maszyna do pisania, bony do Pewexu, komputer Commodore, aparat fotograficzny analogowy Zenit czy zegarek z melodyjkami Montana. Zebrane obiekty udostępnione są także osobom o specjalnych potrzebach w formie audiodeskrypcji i filmów migowych. Wystawie towarzyszą również materiały edukacyjne, ułatwiające proces samodzielnego zwiedzania. Wystawa zorganizowana przez Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

Wystawa Opera Fashion
Największe tytuły operowe i najgłośniejsze nazwiska projektantów: Gosia Baczyńska, Tomasz Ossoliński, Joanna Klimas, Maciej Zień, Hanna Bakuła, Franca Squarciapino, Marek Adamski oraz kostiumografów, których unikatowe dzieła sztuki krawieckiej od lat olśniewają widzów spektakli w repertuarze Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Oszałamiające zmysłowością materiały, fascynujące kroje, bogactwo wzornictwa i detali – podróż przez świat mody inspirującej najznakomitszych reżyserów teatralnych w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni wystawienniczej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą z kolekcji Muzeum Teatralnego oraz Galerii Opera Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

Board Mania „Noc Planszówek”
„Board Mania – niezwykła podróż do świata gier bez prądu” oferuje bezpłatną wypożyczalnię gier, pomoc doświadczonych animatorów i wsparcie mistrzów gry, prezentacje nowości, prelekcje i spotkania z projektantami gier, recenzentami, youtuberami, wydawcami i innymi znanymi osobami z branży, warsztaty z zakresu projektowania gier planszowych i tworzenia materiałów do mediów społecznościowych oraz turnieje

Opis zredagowany przez Partnera Nocy Kultury.

Wczytuję mapę...
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.