×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Nasze twarze to tysiące emocji, min, grymasów – tysiące informacji, które trudno uchwycić. Obserwując twarze najbliższych, które dobrze znamy, czy te, które widzimy przez ułamek sekundy gdzieś na ulicy lub autobusie, wyłapujemy tylko strzępy, kadry, momenty spośród bogactwa komunikatów, które w każdej sekundzie przesyłają nam ludzkie oblicza. Tym razem skadrujemy twarze, znajdziemy sposób aby dać im jedną wybraną emocję, którą ludzkie ciało będzie dumnie obnosić ulicami Lublina. W przestrzeni nocnego miasta chcemy wypuścić skadrowane emocje, które będą prowokować, gapić się, mizdrzyć choć gęba pozostanie nieruchoma. Jak budować język, kanał komunikacji mając tylko jedną gębę? Nasi zamaskowani gębo-zwiedzacze będą chłonąć NOC KULTURY swoim nieruchomym okiem pojawiając się i znikając w różnych zakamarkach Lublina. Nie będzie mapy, nie będzie planu, czy wskazówek. Żeby ich wyśledzić, po prostu trzeba patrzeć uważnie. Zamaskowani gębo-zwiedzacze pojawią się tuż obok ciebie i tak jak ty też będą się gapić, krzywić, zachwycać, dziwić i podziwiać, po czym znów znikną niepostrzeżenie, niesieni przez wibrujący nocny tłum.

Koncepcja projektu, projekty masek, kostiumów, przygotowanie aktorów: Daniel Arbaczewski
Wykonanie masek: Mateusz Jagielski, Mariusz Haba
W rolę zamaskowanych gębo-zwiedzaczy wcielą się uczniowie klas międzynarodowych 6 Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, uczestnicy warsztatów gry aktorskiej w masce, prowadzonych przez Daniela Arbaczewskiego.
Opieka pedagogiczna: Ewa Kłopotek, Dorota Saba.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.