×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Już po raz trzeci jedna z najbardziej widowiskowych scen muzycznych Nocy Kultury powstanie na dachu Tarasów Zamkowych. Malowniczy widok na lubelskie Stare Miasto będzie tłem muzycznego spektaklu, w którym pierwsze skrzypce zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

20:00 Bartosz Weber Solo
Muzyk i producent związany z warszawską wytwórnią Lado ABC, znany z takich zespołów jak Baaba, Mitch & Mitch, Slalom czy Warszawska Orkiestra Rozrywkowa. Jego indywidulany projekt opiera się w dużej mierze na autorskiej muzyce elektronicznej, tworzonej na analogowym instrumentarium.

21:00 Młodzież z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie
Zespół pod okiem Agnieszki Miedzwiedzkiej zagra na sześciu harfach celtyckich. Ten historyczny instrument Irlandii i Szkocji pozwoli na odkrycie m.in utworu Alleluja L. Cohena w wyjątkowej aranżacji.

22:00 Orkiestra Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
Pięćdziesięciu instrumentalistów pod batutą amerykańskiego dyrygenta Cheung Chau wprowadzi słuchaczy w świat niezwykłej muzyki sprzed wieków, która mimo upływu lat pozostaje aktualna i nadal porusza w słuchaczach odpowiednie struny. Koncert udowodni, że kompozycje Haydna czy Mozarta są doskonale znane współczesnemu odbiorcy, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. To nie tylko niepowtarzalne wydarzenie muzyczne, ale również okazja do poznania Filharmonii i samej muzyki klasycznej od zupełnie nowej strony. W końcu to jedyna okazja, aby usłyszeć Orkiestrę Symfoniczną na scenie plenerowej zlokalizowanej w tak nieoczywistym dla niej otoczeniu.

Od godziny 21:00 wejście na dach Tarasów Zamkowych będzie możliwe jedynie zewnętrznymi schodami, od strony Al. Unii Lubelskiej.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.