×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

wydarzenie(hd)

Zapraszamy na cykl spotkań z wykładowcami Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej (ASP w Warszawie). Zajmiemy się szeroko rozumianą tematyką miejską, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni publicznej.

Projekt jest skierowany do wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje naukowe kompetencje, poznać specyfikę działania w różnych obszarach miejskich aktywności.

Spotkania odbędą się w aplikacji ZOOM.

I spotkanie: Sensualne miasto

Kiedy: 23 listopada (poniedziałek), godz. 16.30

Prowadzenie: dr Monika Weychert

ZAPISY

dr Monika Weychert – adiunkt i kierowniczka katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej SAN Warszawa (z tą uczelnią związana od 2015 roku). Od 2016 roku współpracuje również z Instytutem Badań Przestrzeni Publicznej ASP w Warszawie. W Toruniu prowadziła m.in. niezależną lotną galerię, była związana z warszawską Galerią Foksal i Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni – Oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie. Kuratorka kilkudziesięciu wystaw. Wieloletnia współpracownica TVP Kultura; autorka artykułów publikowanych w kilkunastu tytułach pism naukowych i krytycznych, a także katalogach wystaw, redaktorka książek, członkini AICA.

—–

II spotkanie: Nowe media a przestrzeń publiczna

Kiedy: 26 listopada (czwartek), godz. 10.00

Prowadzenie: dr hab. Piotr Welk

ZAPISY

Dr hab. Piotr Welk – studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w roku 1998 w pracowni prof. Waldemara Świerzego. Artysta grafik, nauczyciel akademicki na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie prowadzi pracownię Multimedialnej Kreacji Artystycznej. Tworzy grafiki komputerowe w technikach 2D i 3D, animacje komputerowe i efekty specjalne do filmów animowanych, jest autorem fotografii i instalacji multimedialnych. Piotr Welk jest ambasadorem Legalnej Kultury.

—–

III spotkanie: Estetyka + etyka środowiskowa

Kiedy: 2 grudnia (środa), godz. 16.30

Prowadzenie: dr hab. Mateusz Salwa

ZAPISY

Mateusz Salwa – dr hab., adiunkt w Zakładzie Estetyki Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego; w ostatnich latach zajmuje się przede wszystkim estetyką krajobrazu i przyrody (w powiązaniu ze sztuką). Opublikował m.in. Estetyka ogrodu. Między sztuką a ekologią (2016), publikował także w takich pismach jak „Etyka”, „Prace Kulturoznawcze”, „Przegląd Humanistyczny”, „Przegląd Kulturoznawczy”, „Contemporary Aesthetics”, „Rivista di Estetica”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.