×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Noc Kultury to chwile magiczne. Niektóre z jej pięknych momentów można zatrzymać tylko na fotografiach, inne udaje się zachować na dłużej. Tak właśnie będzie z kilkoma realizacjami z tegorocznej edycji festiwalu.

BA!LONY autorstwa Jarosława Koziary oraz ich maleńcy pasażerowie, których stworzyła Paulina Kara, zostaną z nami przynajmniej do końca czerwca.

Na długo oczy mieszkańców będzie cieszył także mural „Czułość Ryb”, który w pełnej krasie mogliśmy zobaczyć na tylnej ścianie Liceum Śródziemnomorskiego właśnie w tę Noc Kultury. Przypomnimy, że projekt stworzył Rafał Eret. Pod czujnym okiem artysty realizację wykonał Cezary Hunkiewicz.

Instalacja „Tzim Tzum” francuskich artystów Francoisa Monneta i Isabell Barthelemy – ryby, ptaki, rybo-ptaki z ul. Furmańskiej, już niebawem przeniesie się do Galerii Gala, w której zresztą powstawała. Będziemy mogli podziwiać ją tam na wystawie pofestiwalowej.

Zostaną z nami też zabawne chrząszcze Cezarego Sielickiego udekorowane przez lubelskich artystów: Florentynę Nastaj, Kamila Stańczaka, Annę Kłys i Rafała Lisa, Tomasza Mapeda Pizonia i Seweryna Chwałę. Instalację „W gąszczu chrząszczy” będziemy mogli oglądać na terenach zielonych przed Galerią Labirynt.

Mamy nadzieję, że 11. edycja Nocy Kultury pozostanie na długo przede wszystkim w pamięci mieszkańców Lublina oraz gości i turystów jako wspaniałe wydarzenie. Już wkrótce zaprosimy do oglądania zdjęć i materiałów wideo z festiwalu.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.