×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Artysto, więcej światła! Zaproponuj świetlną instalację artystyczną, która stanie się jedną z atrakcji lubelskiej Nocy Kultury – 2/3 czerwca 2018! Warsztaty Kultury, organizator festiwalu, ponownie rzucają wyzwanie osobom kreatywnym. Rusza otwarty nabór projektów wizualnych.

Noc Kultury od lat daje twórcom możliwość zaczarowania Lublina. Mieszkańcy i goście w tę jedną noc mogą spojrzeć na miasto oczami artystów, tworzących instalacje i obiekty artystyczne w miejscach, których nie podejrzewalibyśmy o taki potencjał. Prace biorące udział w tym niepowtarzalnym święcie kultury podziwiają setki tysięcy osób. Podobnie będzie i podczas tegorocznej edycji festiwalu. Zobaczymy serię prac, które pod hasłem „Więcej światła” wchodzą w dialog z przestrzenią publiczną. Oczywiście efekt końcowy zależy wyłącznie od potencjału twórczego lubelskich artystów. Każdy może przedstawić swój pomysł i przesłać zgłoszenie.

– Chcemy stworzyć nietypową wystawę prac bazujących na świetle. Mogą to być lampiony, obiekty świecące i instalacje, ledowe konstrukcje – to tylko kilka propozycji, którymi można się zainspirować. Czekamy na oryginalne rozwinięcie tematu i zachęcamy do przesyłania zgłoszeń – zaprasza Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor Nocy Kultury.

Co ważne, aby wziąć udział projekcie Więcej światła i zaprezentować swoją instalację świetlną podczas Nocy Kultury, nie trzeba mieć dyplomu studiów artystycznych. Osoby zakwalifikowanie do współtworzenia wystawy będą miały możliwość uczestniczenia w warsztatach i konsultacjach z artystami wizualnymi i specjalistami od instalacji elektrycznych.

Kto może się zgłosić? Organizatorzy poszukują osób twórczych i poruszających się w szeroko rozumianym świecie sztuk wizualnych. Wysoko oceniane będą projekty nieszablonowe, otwarty umysł i zaskakujące pomysły. Bardzo ważnym kryterium jest także to, czy instalacja będzie łatwo widoczna dla uczestników festiwalu w przestrzeni miasta. Trzeba też rozważyć kwestie techniczne i czasowe realizacji. Myśląc o projekcie, nie możemy zapomnieć o najważniejszym, czyli o obligatoryjnym w instalacji źródle światła.

Wernisaż prac odbędzie się w noc z 2 na 3 czerwca 2018 w Noc Kultury w Lublinie.

HARMONOGRAM

19 lutego 2018 – otwarcie naboru do projektu Więcej światła
5 marca 2018 – zakończenie naboru
do 11 marca 2018 – każda osoba biorąca udział w naborze otrzyma telefonicznie lub mailowo informację o wynikach rekrutacji
12 marca – 30 kwietnia – warsztaty dotyczące działań artystycznych w przestrzeni miejskiej z wykorzystaniem światła oraz indywidualne konsultacje. Dokładne terminy spotkań zostaną uzgodnione podczas rozmów z wyłonionymi projektantami.
2/3 czerwca 2018 – wernisaż prac w przestrzeni miasta podczas Nocy Kultury
ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą formularza on-line od 19 lutego do 5 marca włącznie.

Nadesłane propozycje zostaną ocenione przez jury składające się z między innymi z doświadczonego w spektakularnych realizacjach świetlnych Jarosława Koziary oraz Joanny Wawiórki-Kamienieckiej, dyrektor festiwalu.

Do pobrania:
Więcej światła – Regulamin uczestnictwa w projekcie

Posłuchaj więcej:

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.