×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Tylko w jedną czerwcową noc, Noc Kultury, w przestrzeni Lublina odbywa się kilkaset wydarzeń kulturalnych (program jest już dostępny na stronie). Z uwagi na bezpieczeństwo i komfort uczestników, na niektóre z nich zapraszamy z bezpłatnymi wejściówkami. Rezerwacja rusza w piątek 17 maja 2019 o godzinie 9.00.

W jaki sposób można zarezerwować bezpłatną wejściówkę?

  1. Wybieramy wydarzenie, które nas interesuje.
  2. 17 maja od godziny 9.00 wypełniamy formularz online.
  3. Czekamy na mailowe potwierdzenie od organizatorów, pamiętając, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń.

Udało się! Mamy już potwierdzenie. Co teraz?

  1. Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać w Biurze Informacyjnym Nocy Kultury na Placu Łokietka:

31 maja w godz. 12.00-20.00

1 czerwca w godz. 10.00-18.00

  1. Wejściówki, które nie zostaną odebrane 1.06 do godziny 18.00, wracają do puli; wszystkie rezerwacje wygasają a wejściówki są dostępne do odbioru dla osób, którym nie udało się dokonać rezerwacji.

LISTA WYDARZEŃ Z OGRANICZONĄ LICZBĄ MIEJSC

Zwiedzanie Izby Drukarstwa
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Gdzie: Dom Słów, ul. Żmigród 1

Kiedy: 19.00-19.45, 20.00-20.45, 21.00-21.45
REZERWACJA
Zapraszamy do Izby Drukarstwa, miejsca, w którym łączą się historia i tradycja. Można tu dowiedzieć się jak wyglądała i funkcjonowała dawna drukarnia typograficzna i papiernia, jak wyglądała praca zecera, drukarza, introligatora, poznać historię drukarni „Popularna”, która mieściła się tu w latach 30. ubiegłego wieku. Uczestnicy tej nocy otrzymają specjalnie ręcznie wykonany na tę okazję druk akcydensowy.


 Lublin. Pamięć Miejsca – zwiedzanie 

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, ul. Grodzka 21
Kiedy: 20.00-21.00, 21.00-22.00, 22.00-23.00, 23.00-0.00
REZERWACJA
Wystawa poświęcona społeczności Żydów w Lublinie została zbudowana jak wnętrze archiwum. Przechodząc przez wystawę oglądamy setki zdjęć, słuchamy wykreowanych dźwięków przedwojennego miasta. Pierwsza część wystawy, opowiadająca o życiu Żydów w Lublinie (do 1939 roku), kończy się w miejscu, gdzie prezentowana jest makieta Lublina. Druga część jest poświęcona pamięci o zagładzie społeczności żydowskiej w Lublinie. Jest to też opowieść o Sprawiedliwych – tych, którzy ratowali Żydów i ma formę instalacji artystycznej.


 Warsztat Fotograficzny Warsztatów Kultury – zwiedzanie

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Zaułek Hartwigów / ul. Kowalska 3

Kiedy: 20.00, 21.00, 22.00
REZERWACJA
Miejsce poświęcone szlachetnym technikom fotografii, w którym można poznać tajniki różnych metod fotografii analogowej oraz dowiedzieć się jak wyglądała praca fotografa i laboranta przełomu XIX i XX wieku. Podczas Nocy Kultury będzie można wykonać również indywidualny portret.


REGIONALNE MUZEUM CEBULARZA – interaktywne pokazy w żywym muzeum

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Regionalne Muzeum Cebularza, ul. Szewska 4

Kiedy: 19.00, 20.30,
REZERWACJA
W Regionalnym Muzeum Cebularza podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka przedstawiona zostanie geneza powstania tego wspaniałego wypieku. Uczestnicy wysłuchają krótkich opowieści o historii Lublina, historii i legendzie o powstaniu cebularza oraz ciekawostek na temat składników cebularza. Pomiędzy opowieściami uczestnicy wezmą udział w poszczególnych etapach powstawania cebularzy. Pod koniec każdego pokazu planowana jest degustacja podgrzewanych cebularzy.


 Podziemia Browaru Perła – zwiedzanie 

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Browar Perła, ul. Bernardyńska 15
Kiedy: 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 0.00, 0.30, 1.00
REZERWACJA
Browar Perła przy ulicy Bernardyńskiej to zabytek lubelskiego przemysłu – zmodernizowany dawny klasztor i kościół Ojców Reformatów, w którym w latach 1846-2001 produkowano piwo. W 2014 roku chcąc tchnąć nowe życie w pomieszczenia poprodukcyjne, udostępniono Podziemia Browaru Perła do zwiedzania. Podróżując po ich zakamarkach można poznać bogatą historię tego miejsca, wydarzenia i postaci z nim związane oraz dowiedzieć się, jak przebiega proces produkcji i z jakich składników powstaje piwo.


 Lublin Zygmunta Kałużyńskiego – spacer

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: informacja dla osób, które dokonają rezerwacji
Kiedy:
19.00-21.00
UWAGA! Spacer dla osób w wieku 18+
REZERWACJA
Przypadająca w tym roku 15. rocznica śmierci Zygmunta Kałużyńskiego, jak i niedawno miniona 100. rocznica jego urodzin, są doskonałą okazją do przypomnienia sylwetki tego wybitnego polskiego krytyka filmowego, dziennikarza telewizyjnego i publicysty. Przypomnimy miejsca, wydarzenia oraz anegdoty z lubelskiej biografii Zygmunta Kałużyńskiego, a także przywrócimy pamięć miejscom już nieistniejącym na mapie Lublina, które z lubelskim etapem życia Zygmunta Kałużyńskiego są nierozerwalnie powiązane.


 Zmierzch nad Bystrzycą – spacer

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: start: zatoczka przy budynku ul. Romera 1
Kiedy:
19.00-21.00
REZERWACJA
Wczesnowieczorny spacer nad rzekę Bystrzycę w okolicach wiaduktu kolejowego (ul. Janowska). Celem wyprawy będzie podglądanie bobrów. Dodatkowo zobaczymy zimorodki, wodniki, brzęczki i całość lubelskiej przyrody tych okolic. Trasa spaceru ma około 2 km po nieutwardzonej powierzchni.


 Spływ kajakowy Bystrzycą. Z kulturą… nie pod prąd

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: start: pomost kajakowy przy Arena Lublin
Kiedy:
21.00-22.30
REZERWACJA
Spływ kajakowy z pochodniami, czyli moc wrażeń i wspaniałe przeżycie. Spływ zakończy się niedaleko Mostu Kultury.


 Nie tylko PEDET, czyli Lublin w czasach PRL – gra miejska

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: start: III LO, Plac Wolności 4
Kiedy:
19.00-22.30
REZERWACJA mailowa: jkasperek@interia.eu, tytuł: Zgłoszenie Gra miejska Noc Kultury

Celem gry jest zebranie kartek żywnościowych w każdym punkcie po drodze. Kartki będą równoznaczne punktom zebranym w czasie zabawy. Na uczestników czekają zadania, które będą odpowiednio punktowane. W każdym punkcie znajdować będzie się punktowy ubrany w strój z epoki.

Skład grup: od 2 do 5 osób


 Międzynarodowy Festiwal Chórów Miast Partnerskich Lublina

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie, ul. M.C. Skłodowskiej 5
Kiedy:
18.00-20.00
REZERWACJA

Międzynarodowy Festiwal Chórów Miast Partnerskich Lublina
450-lecie Unii Lubelskiej
75-lecie UMCS
75-lecie Filharmonii Lubelskiej
70-lecie Chóru UMCS

Romuald Twardowski – Oratorium „Caelum et Terra”
Wykonawcy:
Jarosław Bręk – bas
Dyrygent – Urszula Bobryk
Chóry z Litwy, Ukrainy, Białorusi i Polski
Orkiestra Filharmonii Lubelskiej


 #chybanieja – spektakl 

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Kiedy: 21.00-22.30
UWAGA! Spektakl dla osób w wieku 16+
REZERWACJA
Artur Pałyga – dramatopisarz i Paweł Passini – reżyser, chcą spojrzeć na postać Judasza z wielu stron. Punktem wyjścia dla pracy twórców były różne warianty opowieści biblijnej. W publicznej pamięci została relacja ewangelisty Mateusza, który pisał, że Judasz zwrócił srebrniki kapłanom, po czym się powiesił. Piotr w Dziejach Apostolskich pisze, że Judasz żadnych pieniędzy nie zwracał, kupił za nie ziemię i zginął w wypadku. Z kolei jeden z ojców Kościoła, Papiasz, twierdzi, że Judasz roztył się tak bardzo, iż nie mógł przejść tam, gdzie wóz swobodnie przejeżdżał. Skąd te różne wersje?


 Prawda – spektakl

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, ul. Narutowicza 17
Kiedy: 21.00-22.30
REZERWACJA
Od paryskiej premiery w 2011 r. Prawda Floriana Zellera cieszy się niesłabnącą popularnością. Tu, w komediowym tyglu, żarty słowne przeplatają się z dowcipami sytuacyjnymi, serwując humor w czystej postaci! Choć rozpisana na czwórkę bohaterów, opowieść francuskiego dramatopisarza skrywa w swoim wnętrzu bohatera bezosobowego – kłamstwo. W Prawdzie zagrają Halszka Lehman, Magdalena Sztejman, Tomasz Bielawiec oraz Krzysztof Olchawa. Za reżyserię i opracowanie muzyczne odpowiada Paweł Aigner, a za scenografię i kostiumy Barbara Wołosiuk.


 Gdzie jest Gwen – spektakl

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: MDK „Pod Akacją”, Grodzka 11
Kiedy:
21.00-21.50
REZERWACJA
To opowieść o współczesnej rodzinie, widziana oczami 15-letniej dziewczyny. Tytułowa Gwen to nierozumiana przez rodziców i wyszydzana przez rodzeństwo nastolatka w okresie dojrzewania. Za sprawą jej buntu wychodzą na jaw rodzinne problemy. Spektakl Teatru Panopticum. Reżyseria: Mieczysław Wojtas oraz Zespół, muzyka: Piotr Tesarowicz, występują: Michał Rząd, Paulina Iwan, Maja Paszkowska, Lena Jungowska, Jakub Wyszomirski, Grzegorz Popiołek, Anna Futa, Emil Janczak i Magdalena Banasiak.


 Marsz Polonia – spektakl

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: MDK „Pod Akacją”, Grodzka 11
Kiedy:
22.00-23.00
REZERWACJA
Spektakl o kryzysie wartości i konsekwencjach wynikających z podziałów ideologiczno-politycznych we współczesnym społeczeństwie polskim. Scenariusz: praca zespołowa Teatru Panopticum, reżyseria: Mieczysław Wojtas przy współpracy Agaty Korzeniowskiej, muzyka: Piotr Tesarowicz, występują: Karolina Nowakowska, Wiktoria Wrzyszcz, Grzegorz Popiołek, Tomasz Piskorz, Agata Korzeniowska, Jakub Kalinowski, Zofia Gołaj, Wiktor Palak, Jakub Kondrat i Julia Urbańska.


 Buziaki – spektakl

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: MDK „Pod Akacją”, Grodzka 11
Kiedy:
23.00-0.00
REZERWACJA
Nieco eksperymentalna opowieść o buncie dzieci przeciw dorosłym, o rodzicielstwie, miłości i muzyce. Narracja prowadzona jest z perspektywy dzieci porozumiewających się językiem ludzi dorosłych. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie dramatu „Strajk buziaków” i tekstów własnych zespołu Teatru Panopticum. Reżyseria: Mieczysław Wojtas, muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz, występują: Rozalia Sawa, Agata Korzeniowska, Jakub Wyszomirski, Aleks Skóra, Łucja Paszkowska, Maja Kalbarczyk, Michalina Puła, Marcin Lisowski i Jakub Kondrat.


 „ImprOpowieści Lubelskie XX Wieku”

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 (Piwnice).
Kiedy:
20.30
REZERWACJA

Używając metody improwizacji teatralnej, będziemy snuć ImprOpowieści o historii Lublina XX wieku. Opowieści o codziennym życiu wielkich uczonych, zwykłych ludzi i niezwykłych artystów. Podstawą do przywołania tych historii będą wywiady, rozmowy i spotkania ze wszystkimi, którzy pamiętają tamte czasy. Wyboru opowieści do improwizowanej inscenizacji dokona zebrana na przedstawieniu publiczność, a Poławiacze zagrają na żywo alternatywne zakończenie wybranej historii.


 Malowanie akwarelami – warsztaty

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, ul. Grodzka 34
Kiedy:

19.00-20.00
20.00-21.00
REZERWACJA
Akwarela to technika malarska polegająca na malowaniu rozcieńczonymi wodą pigmentami na papierze, który szybko wchłania wodę. Obrazy malowane tą techniką mają zwykle delikatną, zwiewną kolorystykę, gdyż możliwe tutaj do uzyskania barwy to głównie barwy pastelowe. Akwarela jest jedną z najtrudniejszych technik malarskich, gdyż nie daje prawie żadnej możliwości dokonywania poprawek i retuszy. Warsztaty poprowadzi Władysław Maławski z Ogniska Plastycznego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.


 Pastele – warsztaty

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, ul. Grodzka 34
Kiedy:

19.00-20.00
20.00-21.00
REZERWACJA

Pastele to technika rysunkowa i malarska oraz środek rysunkowy i malarski w formie kolorowego sztyftu, służący do nanoszenia kolorowych pigmentów na podłoże. Mianem pastelu określa się także kompozycję malarską wykonaną tą techniką. Nazwa pastel pochodzi z języka włoskiego (pastello, od pasta – ciasto). Warsztaty poprowadzi Krystyna Rakowska.


 Lubelskie Orientalnie – warsztaty

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Plac Rybny
Kiedy:
19.00-20.00, 20.00-21.00
UWAGA! Warsztaty dla osób w wieku 6+
REZERWACJA
Warsztaty zdobienia ceramiki użytkowej. Magnaci z Rodu Firlejów, związani z Zamkiem w Janowcu nad Wisłą, 450 lat temu mieli swój udział w porozumieniu Unii Lubelskiej. Dla uczczenia tego wydarzenia na warsztatach „Lubelskie Orientalnie” uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią rodu Firlejów, dowiedzą się co łączy Zamek w Janowcu z Lublinem oraz wykonają własną porcelanę z motywem orientalnym, tak pożądanym w XVI i XVII-wiecznej sztuce użytkowej. Warsztaty poprowadzą pracownicy Działu Edukacji Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.


 Miasto sitodrukiem opowiedziane – warsztaty

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Salon Kultury Fundacji Szpilka, ul. 3 Maja 22/4
Kiedy:
19.00-22.00
UWAGA! Warsztaty dla osób w wieku 18+
REZERWACJA

Sitodruk, zwany inaczej serigrafią, to technika druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. Zapraszamy do własnoręcznego wykonania nadruku na materiałowej torbie. Dodatkowo będzie można odbić wzór na rzeczach, które uczestnicy przyniosą ze sobą na warsztaty (np. koszulki).


 Alfabet sztuki – warsztaty

Gdzie: ul. Olejna

Kiedy: 19.00-20.00, 20.30-21.30
UWAGA! Warsztaty dla dzieci w wieku 13+
REZERWACJA
Pamiętacie klocki z literami, służące dzieciom do nauki alfabetu? 1/2 czerwca znajdziecie je na Olejnej, ale w nieco większej formie. Edukatorki Sara Herczyńska i Zuzanna Zasacka zaproszą Was do „Gier z alfabetem”, inspirowanych pracami Stanisława Dróżdża. Podczas warsztatów uprzestrzennimy słowa z prac autora i znajdziemy dla nich odpowiednie miejsca na skwerze przy ulicy Olejnej!


 Mury empatii. O komunikacji w przestrzeni miejskiej – warsztaty

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa
Kiedy:
19.00-21.30
UWAGA! Warsztaty dla osób w wieku 18+
REZERWACJA
Eksperyment miejski poświęcony jest pracy nad rozpoznawaniem dynamiki konfliktów i sytuacji trudnych w komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywaniem ich lub przekształcaniem w bardziej bezpieczne i twórcze doświadczenia. Sceptyczni Trenerzy Rozwoju Osobistego zajmujący się tym tematem od 12 lat, chcą podzielić się własną wiedzą i doświadczeniem i zaprosić Was na spotkanie, po którym choć trochę przestaniecie się ich obawiać.


 SzycieOpowieści – warsztaty

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka  5a, sala medialabowa, I piętro
Kiedy:
19.00-20.30, 21.00-22.30
REZERWACJA
SzycieOpowieści to działanie nie tylko dla najmłodszych. To warsztat dla wszystkich tych, którzy lubią żyć we własnej bajce. Podczas warsztatu Fundacji No Te uczestnicy będą mogli zaprojektować i stworzyć własnego bohatera-maskotkę, w oparciu o historie i legendy związane z Lublinem. Własnoręcznie stworzony pluszak może stać się towarzyszem codziennych przygód.


 Strach ma wielkie oczy – warsztaty

Gdzie: Dom Słów, ul. Królewska 17
Kiedy:
19.00-20.30
UWAGA! Warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat
REZERWACJA mailowa: alina.januszczyk@tnn.lublin.pl
Idzie noc, Noc Kultury, my nie idziemy spać, bo jest zbyt pięknie, co wówczas zrobią strachy, które zwyczajnie wtedy budzą się ze snu? O tym, jak pokonywać strachy, jak się z nimi dogadywać i rozpoznawać dowiemy się od Pauliny Daniluk, która zabierze nas w ilustracyjną podróż po świecie strachów.


 Zatrzymaj się, aby ruszyć naprzód | Co mi w duszy gra – warsztaty

Gdzie: Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4, 20-031 Lublin, UMCS wydz. Filozofii i Socjologii sala nr 4
Kiedy:
19.00, 21.00

REZERWACJA mailowa: KlubCoachaLublin@gmail.com

Wiedza o tym, kim jestem i jakie mam cele jest kluczowa w budowaniu poczucia szczęścia. Być może nie masz żadnych wątpliwości co do tego kim jesteś i dokąd zmierzasz. Z drugiej jednak strony, nie zawsze jest to tak oczywiste. Zdarza się, że gubimy samych siebie, nasze cele zostają przewartościowane, czy „dopada” nas jakaś osobista historia bądź pojawiają się silne emocje, a nawet jeśli nie, to i tak warto czasem zatrzymać się i z innej perspektywy spojrzeć w głąb siebie.


 Warsztaty akrobatyki

Gdzie: ul. Lubartowska
Kiedy:

19.30-20.30 – dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat
20.30-21.30 – dla osób 16+
REZERWACJA pod numerem 733 277 271
Ogromny air floor pomoże wam oderwać się od ziemi i przeskoczyć własne możliwości. Będziecie mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach akrobatyki sportowej pod czujnym okiem trenerów ze Strefy Wysokich Lotów.


 Tricking Battle – czyli wielka bitwa na tricki. Konkurs 1vs1 wygrany przechodzi dalej

Gdzie: ul. Lubartowska
Kiedy:
22.00-23.00
UWAGA! Konkurs dla osób w wieku 18+. Przyjmujemy zgłoszenia od zawodników. Dla publiczności wstęp wolny.
REZERWACJA pod numerem 733 277 271
Na najodważniejszych czekać będzie wielka bitwa na tricki, czyli konkurs, w którym akrobaci zmierzą się walcząc przeciwko sobie o miano najlepszego skoczka Nocy Kultury. Wszystko to na air florze zorganizowanym przez Strefę Wysokich Lotów.


Degas. Umiłowanie perfekcji – film 

Gdzie: Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Kiedy:
19.00-20.00
REZERWACJA wejściówek w kasie teatru od poniedziałku 27 maja
Ta wystawa na ekranie przenosi widza z paryskich ulic na wspaniałą wystawę w Fitzwilliam Museum w Cambridge, której obszerna kolekcja dzieł Degasa jest najbardziej reprezentatywna w Wielkiej Brytanii. Dzięki zapewnieniu twórcom filmu wyjątkowego dostępu do rzadkich i różnorodnych dzieł, ten reportaż opowiada fascynującą historię dążenia Degasa do doskonałości poprzez eksperymentowanie z nowymi technikami, ale i poprzez nauki zaczerpnięte z doświadczeń dawnych mistrzów.


Noc Kultury w CSK – Retrobajka na dobranoc

Gdzie: Centrum Spotkania Kultur, Małe CSK (wejście od ul. M.C. Skłodowskiej 5)
Kiedy:
19.00-21.00

REZERWACJA mailowa: BRAK WOLNYCH MIEJSC

Dla dzieci po raz pierwszy w Lublinie organizujemy TYDZIEŃ DZIECKA, który rozpoczynamy zajęciami pt: „RetroBajka na dobranoc” właśnie w Noc Kultury. Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowe projekcje bajek z projektora kliszowego. Rezerwacja miejsc: zapisy@spotkaniakultur.com.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.