×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Fundacja Dwa Ognie

Działalność Fundacji Dwa Ognie oparta jest na przypominaniu starszym i pokazywaniu młodszym pokoleniom tradycyjnych gier i zabaw oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu zarówno w zamkniętej przestrzeni, jak i na świeżym powietrzu. Jakie krowa daje mleko? Na czym stoi Ciuciubabka i co pije? Ile kroków trzeba zrobić, by dojść do Króla Lula i kogo boją się małe gąski? Palec pod budkę, bo za minutkę, budka się zamyka i nie ma kluczyka! Koniec i bomba, kto nie przyjdzie ten trąba!

Fundacja Dwa Ognie powstała z myślą o dzieciach i młodzieży oraz osobach dorosłych z ich otoczenia. Swoją działalność opieramy na praktycznym przypominaniu tego, co najlepsze pamiętamy z naszego dzieciństwa, a co z biegiem czasu odchodzi w zapomnienie. Uwydatniamy te cechy dobrej zabawy, które nie wymagają znacznych nakładów finansowych czy modnych sprzętów, a jedynie zaangażowania i chęci. Nie tylko aktywizujemy młodych, ale także zachęcamy dorosłych do włączenia się do zabawy i pokazywania, jak oni dawniej spędzali czas ze swoimi rówieśnikami. Udowadniamy, że do naprawdę fajnej zabawy nie trzeba wiele i każdy może się do niej przyłączyć bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Naszą misją jest tworzenie warunków do integracji międzypokoleniowej lokalnych społeczności oraz ich współdziałania na rzecz prawidłowego rozwoju fizycznego i psychospołecznego dzieci i młodzieży w oparciu o gry i zabawy podwórkowe oraz pożyteczne formy spędzania wolnego czasu.

Powiązane wydarzenia

Zabawa w teatr – warsztaty

Wiedza

Fundacja Dwa Ognie zaprasza najmłodszych uczestników do szczególnej przestrzeni teatralnej, gdzie razem z rodzicami i w oparciu o postacie i legendy charakterystyczne dla Lublina, będą mogli przedstawić swoje autorskie mini-przedstawienia, które zostaną zarejestrowane na materiałach video i udostępnione w sieci.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.