×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Wschodnia Fundacja Kultury „Akcent”

Celem Wschodniej Fundacji Kultury „Akcent” jest inspirowanie i popieranie różnych form twórczości (m.in. literackiej, plastycznej, teatralnej) i różnych dziedzin refleksji humanistycznej oraz ich promocja w kraju (szczególnie na wschód od Wisły) i za granicą (szczególnie w państwach sąsiednich). Główny nacisk w swej działalności Fundacja kładzie na usuwanie uprzedzeń (etnicznych, religijnych, światopoglądowych) dzielących ludzi sztuki, ukazywanie bogactwa kultury wynikającego m.in. z jej różnorodności i przezwyciężanie stereotypów w myśleniu o kulturze, szczególnie na obszarze Europy Środkowowschodniej.
Fundacja m.in. organizuje spotkania autorskie pisarzy, twórców sztuki i uczonych, konferencje, sympozja i seminaria służące refleksji nad historią, stanem obecnym i przyszłością kultury, prowadzi prace nad dokumentowaniem i archiwizacje dorobku artystycznego oraz działalność propagatorską, informacyjną, wydawniczą i wystawienniczą, a także funduje stypendia i nagrody.

Powiązane wydarzenia

Ostry dyżur poetycki

Słowo

Ostry dyżur poetycki stanowi oryginalną kontynuację legendarnych już spotkań organizowanych w siedzibie kwartalnika podczas poprzednich edycji Nocy Kultury. Tym razem każdy twórca poezji i jej wielbiciel będzie mógł skorzystać z usług oferowanych przez „akcentową” izbę przyjęć, występując w roli zarówno dawcy, jak i biorcy lirycznej surowicy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.