×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej powstał na bazie istniejącego wcześniej na uczelni Zespołu „Krajka”, działającego od 1991 roku. Zespołem opiekuje się Pani Hanna Aleksandrowicz, a kapelę prowadzi Pan Mikołaj Naum. Repertuar składa się z tańców regionalnych (lubelskich, rzeszowskich, opoczyńskich, krakowskich, góralskich, podlaskich, kaszubskich, łowickich, kurpiowskich), narodowych, folkloru miejskiego (staro warszawskie i staro lwowskie) i obrazków tanecznych. Tancerze biorą również udział w turniejach tańców polskich. Zespół ma na koncie wiele sukcesów w kraju oraz poza granicami. Co roku bierze udział w Nocy Kultury w Lublinie. Współorganizował lubelską część Ogólnopolskiej Akcji Wytnij Hołubca.

Celem działalności ZPiTPL jest ochrona dziedzictwa narodowego oraz popularyzacja polskiego folkloru poprzez aktywne uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych i regionalnych, lekcjach edukacyjnych i warsztatach dla dzieci i młodzieży, imprezach okolicznościowych oraz akcjach charytatywnych a także w Konkursach Tańców Polskich. Zespół koncertuje również poza granicami kraju. Repertuar: tańce narodowe i regionalne, pieśni i przyśpiewki ludowe i okolicznościowe, kolędy, pieśni patriotyczne.

Powiązane wydarzenia

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.