window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-Q8097HS9EL');

Bestia i jej Anioł – wystawa prac Julii Dunajewy

Serdecznie zapraszamy do Galerii Gardzienice na wystawę prac Julii Dunajewy. Na pierwszym planie w jej twórczości znajduje się natura. Artystka czerpie inspirację z tradycji ludowej, świata zwierząt i roślin, baśni i fantazji. Stwory z prac Julii mają skrzydła oraz pazury, reprezentując drapieżny aspekt świata, a jednocześnie wprowadzony w pracach ornament i kolorystyka przyciągają i hipnotyzują, są delikatne, harmonijne oraz rytmiczne. Prace intrygują swoją indywidualną formą oraz połączeniem ludowości ze współczesnością, której wątki odnajdujemy w nawiązaniach do abstrakcji, popu, trash artu i proekologicznej tematyki. W twórczości Dunjewy zaskakuje ciekawość i upór w poszukiwaniu różnych środków ekspresji. Artystka tworzy rzeźbę, maluje akwarele, używa techniki kolażu, przetwarza tkaninę. Biorąc stale za punkt wyjścia sztukę ludową, tradycyjne wzory i tematykę natury, Dunajewa eksperymentuje z materiałami i formami wypowiedzi, oscylując wokół tematów głębokiej relacji człowieka z naturą, współczesnego kryzysu ekologicznego oraz współzależności i jedności świata.

Julia Dunajewa – ukraińska artystka, która w swoich pracach wchodzi w dialog z technikami, motywami i tematami spotykanymi w ukraińskiej kulturze tradycyjnej.

Informacje praktyczne

3 czerwca (Noc Kultury) wystawa czynna w godz. 16.00–22.00
Gdzie: Galeria Gardzienice, Grodzka 5a – I piętro
Brak ograniczeń wiekowych.
Wstęp wolny.

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie. Wystawa realizowana w ramach działań Pracowni ds. Kultury Tradycyjnej w Warsztatach Kultury w Lublinie.
Partner: Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice – Galeria Gardzienice.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

sobota, 03 czerwca 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 22:00

Lokalizacja

Galeria Gardzienice, ul. Grodzka 5a
Kategoria