window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-Q8097HS9EL');

Noc w Archiwum – wystawy archiwalne | Archiwum Państwowe w Lublinie

Nie wiemy jak hartowała się stal, ale za to wiemy, jak lata helikopter oraz skąd biorą się kulki w łożyskach! Zapraszamy na przegląd filmów zachowanych w aktach Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku, Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku i materiałów z lubelskich fabryk. Będzie to sentymentalna podróż w przeszłość, w której będzie możliwość dowiedzieć się, jak pracowano, co produkowano, komu sprzedawano, ale też jak spędzano czas wolny i wakacje na Mazurach!

Pokazowi filmów będą towarzyszyć wystawy:

  •  „Z archiwum kulturalnego Lublina” – dziedzictwo kulturalnego Lublina i Lubelszczyzny – wydarzenia, instytucje i ludzie: teatry, kina, galerie, twórcy, festiwale, wystawy.
  • „Przemysł i technika na Lubelszczyźnie” – materiały archiwalne związane z rozwojem przemysłowego krajobrazu regionu Lubelszczyzny od XIX po II połowę XX wieku.
  • „Darczyńcy i ich dary” – wybrane dary archiwów rodzinnych, jakie w ostatnich latach zostały przekazane do zasobu lubelskiego Archiwum.

Wszystko to obejrzycie w przestrzeni dziedzińca i podcieni budynku Archiwum Państwowego w Lublinie przy ul. Jezuickiej 13 (wejście od placu Katedralnego).

 

Informacje praktyczne

Kiedy: 3 czerwca, godz. 19.00–23.30

Gdzie: ul. Jezuicka 13

Bez ograniczeń wiekowych

Wstęp wolny

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

sobota, 03 czerwca 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 23:30

Lokalizacja

Archiwum Państwowe w Lublinie
Jezuicka 13
Kategoria