×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Pytania i odpowiedzi

DLA UCZESTNIKÓW NOCY KULTURY

 • Czym jest Noc Kultury?

Noc Kultury to festiwal miejski, który trwa tylko przez jedną noc. Podczas tej jednej nocy patrzymy na świat oczami artystów i mieszkańców, którzy wchodzą w dialog z przestrzenią miejską Lublina i zmieniają jej wizerunek, tworząc instalacje i obiekty artystyczne w miejscach, których nie podejrzewalibyśmy o taki potencjał. Sztuka ożywa miejsca nieznane i zapomniane, a te, które znamy, ukazuje w zupełnie innym, nietypowym świetle. Festiwal inspiruje do odkrywania uroków Lublina zarówno stałych bywalców jak i przyjezdnych. Noc Kultury tworzą chwile magiczne! To festiwal, który nieustannie zaskakuje i dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe.

 • Czy Noc Kultury to to samo co Noc Muzeów?

Nie. Noc Kultury jest osobnym wydarzeniem odbywającym się w Lublinie, w innym niż Noc Muzeów terminie oraz skupionym wokół działań nie tylko muzealnych, ale prezentacji szerokiego spektrum zjawisk kultury i sztuki. Drugą wyraźną różnicą jest to, że podczas Nocy Muzeów wydarzenia odbywają się w dużej mierze wewnątrz budynków, natomiast Noc Kultury prezentuje działania w przestrzeni miasta. Obrazowo wyjaśniając, Noc Muzeów zaprasza do oglądania dzieł sztuki wewnątrz instytucji kultury, Noc Kultury natomiast wynosi te działa na ulice i do tego tworzy zupełnie nowe, premierowe wydarzenia multidyscyplinarne, które korespondują z miastem i angażują przechodniów.

 • Kiedy odbywa się Noc Kultury?

Nocy Kultury odbywa się zazwyczaj w pierwszy weekend czerwca. W tym roku Noc Kultury odbędzie się w nocy z 1 na 2 czerwca 2019. Zaczynamy od godziny 19:00 do 2:00 w nocy.

 • Gdzie odbywa się Noc Kultury?

Noc Kultury to wydarzenie odbywające się w przestrzeni Starego Miasta oraz śródmieścia w Lublinie. Niektóre wydarzenia odbywają się także w siedzibach partnerów Nocy Kultury, niezależnie od tego gdzie są zlokalizowane.

 • Czy udział w wydarzeniu jest bezpłatny?

Tak. Wszystkie wydarzenia w programie Nocy Kultury są bezpłatne. Na niektóre z wydarzeń, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (np. w sali teatralnej) i komfort uczestników, prowadzona jest rezerwacja bezpłatnych wejściówek.

 • Co warto zobaczyć na Nocy Kultury?

Dokładny program wydarzenia będzie dostępny na stronie internetowej nockultury.pl w zakładce PROGRAM, która pojawi się na stronie w maju. Podczas Nocy Kultury dostępne są również programy i mapy wydarzenia w wersji papierowej. Wystarczy przyjść do jednego z punktów informacyjnych Nocy Kultury zlokalizowanego na Starym Mieście. 

 • Czy są jakieś punkty programu, w których mogę wziąć udział przed lub po Nocy Kultury?

Po Nocy Kultury będziemy przypominać część wydarzeń, szczególnie tych kameralnych przeznaczonych dla niewielkiej publiczności – tak jak przypomnieliśmy „Ruchome obrazy – Teatr marionetek” po edycji 2017 czy inne wydarzenia, które możecie znaleźć w zakładce WARSZTATY PO NOCY.

 • Czy mogę na Noc Kultury przyjść z moim psem / kotem / innym zwierzakiem?

Kochamy zwierzaki (ważnym członkiem zespołu Nocy Kultury jest pies Matrix), dlatego dbając o komfort, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo Twojego pupila sugerujemy, aby na tę jedną noc został w domu. Noc Kultury to kilkadziesiąt tysięcy uczestników, intensywny dźwięk, światło i wyjątkowy natłok bodźców, które spowodują duży stres i mogą wystraszyć nawet obytego w takich sytuacjach zwierzaka. My naszych czworonożnych przyjaciół zostawiamy w domu. P.S. Matrix też zostanie w domu ;)

 • Jak zarezerwować bezpłatną wejściówkę?

Już wkrótce (w maju 2019) ogłosimy listę wydarzeń z ograniczoną liczbą miejsc oraz sposób, w jaki można będzie wejściówki zarezerwować i odebrać. 

 • Czy mogę robić zdjęcia podczas Nocy Kultury i publikować je na swojej stronie / fanpage czy instagramie?

Tak. Na zdecydowanej większości wydarzeń Nocy Kultury można robić zdjęcia. Wyjątkiem są niektóre koncerty i spektakle teatralne. Informacja o ograniczonym fotografowaniu będzie widoczna w postaci tabliczek informacyjnych oraz ogłoszona przez konferansjera ze sceny. Informację zamieścimy także w opisie wydarzenia na stronie nockultury.pl 

 • Gdzie mogę zaparkować samochód?

Wszystkich uczestników Nocy Kultury zachęcamy do korzystania z komunikacji publicznej oraz systemu rowerów miejskich. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, bardzo trudno jest znaleźć wolne miejsce parkingowe blisko centrum. Dodatkowo podczas Nocy Kultury zdarza się, że niektóre ulice są wyłączone z ruchu samochodowego. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zapewnia ponadto częstsze kursy nocnych linii oraz bezpłatny przejazd nocnymi autobusami.

 

DLA PARTNERÓW NOCY KULTURY

 • Kto jest organizatorem Nocy Kultury?

Organizatorem Nocy Kultury są Warsztaty Kultury w Lublinie. Program wydarzenia współtworzą także partnerzy wydarzenia: artyści, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa i firmy prywatne, a także inne instytucje kultury z Lublina.

 • Kto jest partnerem Nocy Kultury?

Partner to osoba indywidualna, grupa nieformalna, organizacja pozarządowa, przedsiębiorstwo prywatne lub instytucja publiczna wszystkie podmioty, które współpracują z Nocą Kulturywspółtworzą program, wspierają organizatora finansowo, organizacyjnie lub artystycznie. 
Partnerem może być podmiot, który zgłosi swój projekt do programu Nocy Kultury, wesprze wydarzenie jako sponsor, użyczy materiałów lub przestrzeni. Każdy kto przyczyni się do jak najlepszej organizacji Nocy Kultury i współpracuje z organizatorem. 

 • Kto może się zgłosić na Noc Kultury?

Do współtworzenia programu Nocy Kultury może zgłosić się praktycznie każdy – instytucje, organizacje, grupy nieformalne, a także osoby indywidualne.

 • Chcę zorganizować wydarzenie na Noc Kultury, ale nie pracuję w żadnej instytucji ani organizacji. Co mogę zrobić?

Nie wymagamy od partnerów posiadania osobowości prawnej. Zapraszamy do formularza on-line, umożliwiającego przesłanie nam swojego pomysłu na Noc Kultury. Działa on od 23 stycznia do 10 lutego 2019. 

 • Jestem spoza Lublina – czy mogę zgłosić się jako partner?

W Regulaminie Nocy Kultury nie ma obostrzeń dotyczących miejsca zameldowania czy prowadzenia działalności przez partnera. Wyjątkiem są soliści i zespoły muzyczne zgłaszające się w wolnym naborze. W tym przypadku przyjmujemy wyłącznie muzyków z Lubelszczyzny. Przygotowując Noc Kultury staramy się szczególnie uwzględniać kontekst Lublina (m.in. w odniesieniu do kryteriów takich jak „Dialog z miejscem” oraz „Wykorzystanie przestrzeni publicznej), nie jest to jednak wymóg obligatoryjny w przypadku innym niż muzycy.

 • Jak zgłosić swój pomysł na Noc Kultury?

Zapraszamy do wypełnienia formularza on-line dostępnego na stronie nockultury.pl
Otwarty nabór trwa od 23 stycznia 2017 do 10 lutego 2019.

 • Dlaczego muszę wypełniać jakiś formularz? Czy nie mogę zgłosić się telefonicznie lub mailowo?

Pamięć ludzka jest ulotna, zatem aby uniknąć różnego rodzaju nieścisłości przy zgłaszaniu i późniejszym ustalaniu programu pisemna forma zgłoszeń okazuje się być jedyną pozwalającą na zapewnienie Organizatorowi i Partnerom skutecznej komunikacji.

Konieczność wypełnienia formularza bardzo dobrze porządkuje wszelkie kwestie – tak programowe jak i organizacyjne – związane z danym przedsięwzięciem. Stąd ta forma przyjmowania zgłoszeń do programu Nocy Kultury towarzyszy nam niemal od samego początku.

 • Czy można wysłać wam pocztą zgłoszenie wypełnione odręcznie lub wydrukowane na komputerze?

Zapraszamy do przesyłania pomysłów wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online na stronie www.nockultury.pl W uzasadnionych przypadkach, jeśli uzupełnienie formularza w formie elektronicznej jest niemożliwe, prosimy o kontakt telefoniczny pod numer: 81 533 08 18

 • Udało nam się pozyskać pieniądze od sponsora na organizację wydarzenia w ramach Nocy Kultury – czy mogę umieścić jego materiały promocyjne na swoim wydarzeniu? Czy możecie zamieścić jego logo na stronie głównej?

Cieszymy się, że udało się Państwu znaleźć dobrego partnera finansowego, nie mniej jednak zakres działań promocyjnych na rzecz ewentualnych sponsorów i darczyńców oraz ich obecność czy wizualizacja podczas projektu zgłaszanego do Nocy Kultury muszą zostać ustalone z Organizatorem najpóźniej do dnia 30 kwietnia 2019 r., niezależnie od typu współpracy – finansowej czy barterowej.

 • Dlaczego organizujecie otwarty nabór na Noc Kultury?

Naszym założeniem i marzeniem jest pomoc w organizacji każdego zgłaszanego pomysłu. Czasem nie jest to możliwe ze względów formalnych, bezpieczeństwa lub finansowych.

 • Czy mogę zamieścić logotyp Nocy Kultury na mojej stronie internetowej?

Warsztaty Kultury w Lublinie posiadają wyłączne prawo do dysponowania nazwą i logotypem Nocy Kultury – każdorazowe ich użycie przez inne podmioty (w tym poszczególnych Partnerów Nocy Kultury) wymaga odrębnych ustaleń oraz pisemnej zgody. Prosimy o kontakt pod adresem info@nockultury.pl w celu ustalenia szczegółów. Każda edycja festiwalu ma inny logotyp i identyfikację graficzną. Prosimy o używanie aktualnej. Prosimy również o niezmienianie obowiązującej identyfikacji graficznej Nocy Kultury.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.