×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

61610254_2271672812915535_4659860875585257472_o_2271672809582202
Właśnie ukazała się publikacja „Wstęp do Antologii Miejskiej Odwagi. Rozmowy o odważnych działaniach w mieście” pod red. Joanny Bogacz, Joanny Romaniuk, Pauliny Stok-Stockiej, Marty Urbańskiej, Aleksandry Żabowskiej, a w niej rozmowa z Joanną Wawiórką-Kamieniecką, dyrektor festiwalu Noc Kultury, organizowanego przez Warsztaty Kultury w Lublinie.

Książkę, którą trzymają Państwo w rękach można nazwać zbiorem rozmów, kolekcją doświadczeń, paletą odczuć i emocji związanych z miastem. Ale też zestawem rozwiązań, inspiracji albo wskazówek do działania. Dla nas to wspomnienie ostatnich kilku miesięcy, podczas których mogłyśmy porozmawiać z wyjątkowymi kobietami, które cenimy i, z których doświadczeń i wiedzy chcemy czerpać. Przyszło nam pracować w czasie z pozoru niesprzyjającym spotkaniom i integracji. Ten dziwny i zaskakujący obrót spraw jednak rzucił nowe światło na działalność zarówno naszą, jak i naszych Bohaterek. Przyniósł nieco więcej czasu na refleksję oraz podjęcie nieplanowanych wcześniej decyzji – piszą jej redaktorzy.

Joanna Wawiórka-Kamieniecka w rozmowie z Joanną Romaniuk opowiada o pracy w Warsztatach Kultury, która jest jej pasją i mieście, które jest jej miejscem. Podczas lektury można się dowiedzieć, w jaki sposób organizuje się Noc Kultury, co motywuje, a co zniechęca, czym dla niej jest odwaga w działaniach miejskich i co one dają mieszkańcom.

Definiuje Noc Kultury: – Noc Kultury nie walczy z nikim, raczej wskazuje kierunki, pokazuje, że może być pięknie, że może być bezpiecznie, ale nie działa w kontrze. Po prostu tego nie robimy, nie obwieszczamy światu, że czegoś nie robimy, że na coś się nie zgodziliśmy. Naszym założeniem jest budowanie, a nie działanie w kontrze do czegoś. Zakładamy, że jeśli ktoś, kto jednego roku stanie okoniem, a w tym najpiękniejszym scenariuszu, w przyszłym roku z jakiegoś powodu będzie miał ochotę przyłączyć się, to drzwi są dla niego otwarte. To ma być maksymalnie otwarta sytuacja, nie tworząca podziałów.

Publikacja jest dostępna online.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.