×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Czy masz w swojej szafie futro, palto lub płaszcz, którego już dawno nie nosisz, ale szkoda go wyrzucić? Właśnie nadarza się okazja, aby nie tylko przewietrzyć szafy, ale też w niecodzienny sposób „podziękować” swoim starym nakryciom za długoletnią służbę. Warsztaty Kultury w Lublinie, organizator Nocy Kultury, ogłaszają zbiórkę palt, które posłużą do zbudowania instalacji artystycznej na jesienną, zapewne nieco chłodniejszą niż ta czerwcowa Noc Kultury 2020 (9-11 października).

 

 - Z uwagi na to, że Noc Kultury przesunęła się z lata na jesień, potrzebujemy do stworzenia instalacji artystycznej dużej ilości kapot, płaszczy i futer. Być może są mieszkańcy Lublina, którzy znajdą w swoich szafach ubrania, które są już démodé, a mole rozpoczęły w nich ucztę? – występuje z prośbą do mieszkańców Lublina Jarosław Koziara, autor przyszłej instalacji artystycznej na Noc Kultury.

 

Jarosław Koziara od wielu lat zachwyca uczestników Nocy Kultury swoimi imponującymi instalacjami. Spośród nich w pamięci zdecydowanie zostaną nam Potrójny font, który pojawił się podczas Nocy Kultury 2019 na ul. Olejnej, BA! LONY z maleńkimi podróżnikami z ul. Grodzkiej z 2017 roku czy Świeciuchy, które królowały nad ul. Żmigród w 2015 roku. Jeśli chodzi o tę ostatnią instalację, artysta podobnie jak teraz, wykorzystał do jej stworzenia ubrania.

 

- Zależy nam, aby jak najwięcej osób przekazało nam swoje stare płaszcze i futra, ale nie te współczesne, tylko bardziej retro „z szafy babci”. Jeśli wszystko wyjdzie zgodnie z planem, instalację będzie można podziwiać między 9 a 11 października na Starym Mieście w Lublinie. – dodaje Wawiórka-Kamieniecka.

 

Jak przekazać płaszcze organizatorom festiwalu?

Wystarczy przyjść do Warsztatów Kultury w Lublinie, mieszczących się przy ulicy Grodzkiej 7, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00. Zimowe nakrycia można zostawić w sekretariacie mieszczącym się w pokoju 104. Organizatorzy prowadzą zbiórkę do 15 września.

 

  1. Noc Kultury w Lublinie odbędzie się w dniach 9-11 października 2020 roku.
    Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorem festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie.  
Projekt realizowany przy wsparciu Miasta Lublin.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.