×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

W nocy z 2 na 3 czerwca 2018 r. odbędzie się dwunasta już lubelska Noc Kultury. Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają wszystkich zainteresowanych – niezrzeszonych mieszkańców Lublina (każdego z osobna, również tych niepełnoletnich), przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje do włączenia się w jej program. Tym razem będziemy wspólnie tworzyć MiastoMomenTy.

Wielokrotnie czujemy lub wiemy, że wydarzyło się coś ważnego, magicznego, choć nie potrafimy z całkowitą dokładnością wskazać, kiedy to się stało. Nie możemy podać precyzyjnej godziny, minuty, sekundy. Odczuwa to każdy z nas. To piękno, dobro, szczęście lub zachwyt. Chcemy, żeby Noc Kultury 2018 była sumą właśnie takich przeżyć, zachwytów i zadziwień. Jest to coś, co sprawia, że w Nocy od lat uczestniczy tak wiele osób. Czujemy podskórnie, że to się dzieje, ale jeśli zdefiniujemy to uczucie, będzie nam łatwiej się na nim skupić. Roboczo więc nazwaliśmy je MiastoMomenTy.

Moment to pewien krótki odcinek czasu, wyodrębniony ze względu na ważne wydarzenia. Słowo, którego znaczenie jest uniwersalne i brzmi tak samo w wielu językach. Nie jesteśmy w stanie zdefiniować jednoznacznie momentu, lecz każdy z nas wie, kiedy doświadcza tej wyjątkowej chwili. Miasto to nasze miejsce, miejsce dla ludzi. To właśnie ludzie sprawiają, że Lublin żyje i nieustannie się zmienia. Noc Kultury podczas swojej dwunastej edycji skupiać będzie się na właśnie tych trzech elementach: mieście, pięknych momentach i ludziach, którzy je tworzą i odczuwają. Możesz być jednym z nich i stworzyć miastomoment dla innych.

Otwarty nabór rusza już dziś. Czekamy na zgłoszenia do 19 stycznia 2018 włącznie. Pomysły można przesyłać za pośrednictwem formularza on-line dostępnego TUTAJ.

W kontekście hasła przewodniego istotne będzie przede wszystkim Miasto, Momenty i Ludzie. Warto pomyśleć więc o wykorzystaniu przestrzeni publicznej. Działania odbywające się poza siedzibą, w otwartej przestrzeni miasta i wchodzące z nią w dialog, cieszą się wśród uczestników największą popularnością. Zapraszamy do przygotowania projektów kreatywnych, niecodziennych i do planowania wydarzeń niestandardowych, które sprawią, że lubelski festiwal będzie niepowtarzalny, mieszkańcy odczują dumę z miejsca, w którym mieszkają, a goście i turyści pozostaną pod ogromnym wrażeniem Lublina jeszcze długo po wyjeździe. Naszą uwagę zdecydowanie zwrócą więc wydarzenia premierowe, dedykowane Nocy Kultury, uwzględniające jej charakter i stworzone z myślą o prezentacji podczas tego festiwalu. Warto zastanowić się także jak zaangażować odbiorców, wejść z nimi w interakcję i włączyć ich w swoje działania.

Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji. Do końca lutego każdy z zainteresowanych zostanie poinformowany drogą mailową lub telefoniczną o decyzji organizatora. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.