×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Postanowiliśmy bezprecedensowo przenieść Noc Kultury na jesień 2020 roku. Dalsze decyzje będziemy podejmować w oparciu o oficjalne komunikaty i zalecenia WHO i polskiego rządu. W związku z tym o dokładnej dacie oraz ostatecznej formie wydarzenia poinformujemy w terminie późniejszym.

Nie planujemy jednak odwołania naszego konkursu na mapping Nocy Kultury. Podobnie jak cały festiwal, termin prezentacji oraz termin rozstrzygnięcia przenosimy na jesień. Nie zmieniamy natomiast terminu dostarczania prac, który został ustalony na 6 maja. 

Nadal zachęcamy do udziału. Do końca pozostało nieco ponad tydzień. To ostatnia prosta, aby zdobyć 5000 zł!


Lubelska Noc Kultury to prawdziwe święto świetlnych instalacji i pokazów w przestrzeni miejskiej. Od kilku edycji w programie pojawia się także mapping. W tym roku w czerwcu podczas festiwalu odbył się pierwszy konkurs na tego typu realizację. Wszystkie nadesłane prace zostały wyświetlone na ścianie budynku w ścisłym centrum miasta, a zwycięzca zgarnął 5000 zł. Umknęło Ci? A może zadanie wydało Ci się za trudne i teraz żałujesz? Nic straconego. Konkurs powraca!

Budowniczy Pałacu Czartoryskich w Lublinie raczej nie myśleli o tym, że ich wzniosła bryła stanie się kiedyś tłem pod szalony, a być może romantyczny pokaz mappingu. Budynek został wybudowany w stylu barokowym w drugiej połowie XVII wieku, według projektu Tylmana z Gameren. Jest to średniej wielkości gmach z wmurowanymi w fasadę krużgankami i przepięknym portykiem nad wejściem. Być może jesienią 2020 w najbardziej magiczną noc w Lublinie zobaczymy tajemnicze cienie, poruszające się elementy architektury, zmiany kolorów, zapalające się rytmicznie światła w ślepych oknach – to zależy tylko od Was.

- Zapraszamy pasjonatów sztuki mediów cyfrowych do zgłaszania swoich prac w konkursie. Wszystkie zakwalifikowane prace zostaną zaprezentowane na pokazie podczas Nocy Kultury 2020, a autor najlepszej realizacji otrzyma nagrodę wysokości 5000 zł. Zależy nam, żeby prezentacja wiązała się z tematem przewodnim wydarzenia – hasło Nocy Kultury to miastoczułość, dlatego spójrzmy na architekturę z czułością i spotkajmy się w mieście milewidzianym – zaprasza Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor Nocy Kultury.

Jury będzie oceniało prace pod względem dopasowania do architektury, spójności estetycznej i dramatycznej całej pracy. Podczas Nocy Kultury 2019 zwycięzcą konkursu była Daria Lytvynenko, która mówi o sobie, że lubi dużo rysować, a to prowadzi do tworzenia animacji. W tym co robi najbardziej docenia zabawę i eksperyment. Poprzez zabawę pozbawia przedmiotów cech ogólnie przyjętych. Poprzez eksperyment pokazuje, że wyobraźnia nie ma granic. Lytvynenko nie ma wykształcenia artystycznego, jest samoukiem.

- Szczerze mówiąc przeraził mnie na początku ten konkurs, ale ostatecznie stwierdziłam, że potraktuję budynek jako kartkę papieru, na której można wszystko! – mówi Daria Lytvynenko.

Jej prace można zobaczyć na profilach: facebook.com/oksdaria oraz vimeo.com/dariaoks

 

Informacje praktyczne:

Siatka budynku: POBIERZ

Termin nadsyłania zgłoszeń przez uczestników: do 6 maja 2020 na adres:

Warsztaty Kultury w Lublinie,
ul. Grodzka 7, 20-112 Lublin
lub adres email: info@nockultury.pl 

Rozstrzygnięcie konkursu: Noc Kultury – jesień 2020

Miejsce projekcji / budynek konkursowy: fasada Pałacu Czartoryskich w Lublinie

Dla kogo: konkurs przeznaczony dla osób pełnoletnich, twórców indywidualnych i grup

Nagroda: 5000 netto

Animacja zgłoszona do konkursu powinna być dostosowana do siatki budynku udostępnionej przez Organizatora. Rozdzielczość animacji to 1200×1920 pixeli fullHD, rozszerzenie: MOV, 25f/s, kodek H264 lub dxv. Czas trwania animacji to minimum 2, a maksymalnie 20 minut, ale organizator zastrzega sobie prawo, by poprosić autora o skrócenie pracy, ze względu na dużą ilość zgłoszeń.

Konkurs z założenia skierowany jest do początkujących twórców. Przyjmujemy więc realizacje za równo 3d jak i 2d, wykonane w dowolnych programach i technikach. W kwestiach technicznych istotny jest dla nas jedynie format wyeksportowanego filmu oraz jego długość, o czym przeczytacie w regulaminie. Najważniejsze są pomysł oraz efekt, filmy będą oceniane pod względem artystycznym!

Udostępniamy różne formaty „matrycy” fasady budynku. Celem jest udzielenie wszelkich potrzebnych informacji oraz umożliwienie twórcom pracę w wybrany przez siebie sposób. Plik o nazwie „opis” wyjaśnia zastosowanie wspomnianych „matryc”.

Powodzenia!

Regulamin konkursu na mapping
Aneks do regulaminu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.