×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Już w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale listopad 1918 to moment ważny także z innego powodu – wówczas Józef Piłsudski podpisał dekret przyznający prawa wyborcze Polkom. Jednym z wydarzeń nawiązujących do tych przełomowych dla wszystkich Polek i Polaków momentów, było wydanie płyty pod tytułem „Ta mała” oraz promujący ją koncert Szansonistki i Retrosłuchacze (2/3 czerwca 2018, Noc Kultury, Lublin). Listopad właśnie się rozpoczął, dlatego warto przypomnieć, że krążek jest nadal dostępny w sprzedaży.

„Ta mała” wydana przez Warsztaty Kultury w Lublinie, zbiera repertuar nawiązujący do muzyki okresu międzywojennego, w szczególności uwzględniający utwory kobiece lub o kobietach, m.in. piosenki „Ada to nie wypada”, „Ach, Ludwiko”, „Sex appeal”. Trzynaście utworów w nowych aranżacjach Tadeusza Czechaka zaśpiewał zespół wokalny SINE NOMINE Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, składający się wyłącznie z głosów kobiecych.

Zespół SINE NOMINE: Olga Baranowska, Anna Dańska, Justyna Dąbrowska, Alicja Janusz, Agnieszka Kondraciuk, Paulina Kondraciuk, Beata Kowalska, Emila Kowalska, Gabriela Kuśmirska, Zofia Link, Natalia Rola, Monika Rożek, Maria Zarzycka
Fortepian: Piotr Selim
Kontrabas: Urszula Czerniak
Dyrygent: Izabela Urban
Gitara i aranżacje utworów: Tadeusz Czechak
Realizacja nagrań: Jarosław Rudnicki YAROO.STUDIO

Utwory:

 1. Sex appeal
 2. A ja mam nogi
 3. Ada, to nie wypada
 4. François
 5. Panna Mania
 6. Nikt mnie nie rozumie tak, jak Ty
 7. Ach, Ludwiko
 8. Nie kochać w taką noc, to grzech
 9. Ja nie mam co na siebie włożyć
 10. Panna Andzia ma wychodne
 11. Kryzys
 12. Ta mała piła dziś
 13. Nikodem

Repertuar nagrany na płycie był prezentowany w trakcie koncertu pn. Szansonistki i Retrosłuchacze na Wirydarzu Klasztoru oo. Dominikanów podczas czerwcowej Nocy Kultury 2018. Listopad (jako miesiąc obchodów 100-lecia niepodległości Polski oraz 100-lecia uzyskania przez Polki praw wyborczych) to najlepszy moment, aby przypomnieć sobie ten koncert lub po raz pierwszy usłyszeć z płyty materiał przygotowany przez SINE NOMINE.

„Ta mała” dostępna jest w sklepie internetowym Warsztatów Kultury w Lublinie pod tym adresem.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.