×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT

Przygotowania do Nocy Kultury idą już pełną parą. Program powoli się klaruje i doprecyzowuje. Trwają rozmowy z artystami i partnerskimi instytucjami kultury. 19 stycznia 2018 o północy zakończyliśmy także pierwszy etap otwartego naboru projektów, przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych aktywnym włączeniem się w program Nocy Kultury: niezrzeszonych mieszkańców Lublina (każdego z osobna, również tych niepełnoletnich), przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz instytucji. Nadesłano kilkadziesiąt zgłoszeń. Bardzo cieszy nas to, że wielu zgłaszających się to osoby, które po raz pierwszy zapragnęły współtworzyć program festiwalu. To jednak nie ostatnie zaproszenie do współpracy.

Rozpoczęliśmy nabór pomysłów do projektu Więcej światła!

O co chodzi?

Szukamy autorów prac bazujących na świetle. Mogą to być lampiony, obiekty świecące i instalacje, ledowe konstrukcje – to tylko kilka propozycji, którymi można się zainspirować. Czekamy na oryginalne rozwinięcie tematu i zachęcamy do przesyłania zgłoszeń.

Kto może się zgłosić?

Aby wziąć udział projekcie Więcej światła i zaprezentować swoją instalację świetlną podczas Nocy Kultury, nie trzeba mieć dyplomu studiów artystycznych. Poszukujmy osób twórczych i poruszających się w szeroko rozumianym świecie sztuk wizualnych. Osoby zakwalifikowanie do współtworzenia wystawy będą miały możliwość uczestniczenia w warsztatach i konsultacjach z artystami wizualnymi i specjalistami od instalacji elektrycznych.

Jakie projekty warto zgłaszać?

Wysoko oceniane będą projekty nieszablonowe, otwarty umysł i zaskakujące pomysły. Bardzo ważnym kryterium jest także to, czy instalacja będzie łatwo widoczna dla uczestników festiwalu w przestrzeni miasta. Trzeba też rozważyć kwestie techniczne i czasowe realizacji. Myśląc o projekcie, nie możemy zapomnieć o najważniejszym, czyli o obligatoryjnym w instalacji źródle światła.

Kiedy, co i gdzie?

19 lutego 2018 – otwarcie naboru do projektu Więcej światła
5 marca 2018 – zakończenie naboru
do 11 marca 2018 – każda osoba biorąca udział w naborze otrzyma telefonicznie lub mailowo informację o wynikach rekrutacji
12 marca – 30 kwietnia – warsztaty dotyczące działań artystycznych w przestrzeni miejskiej z wykorzystaniem światła oraz indywidualne konsultacje. Dokładne terminy spotkań zostaną uzgodnione podczas rozmów z wyłonionymi projektantami.
2/3 czerwca 2018 – wernisaż prac w przestrzeni miasta podczas Nocy Kultury

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą formularza on-line od 19 lutego do 5 marca włącznie.

Nadesłane propozycje zostaną ocenione przez jury składające się z między innymi z doświadczonego w spektakularnych realizacjach świetlnych Jarosława Koziary oraz Joanny Wawiórki-Kamienieckiej, dyrektor festiwalu.

Cały program Nocy Kultury, złożony z projektów producenckich, ze wszystkich współprac, partnerstw i pomysłów nadesłanych w otwartym naborze, zostanie udostępniony na naszej stronie internetowej w połowie maja.

Do pobrania:
Więcej światła – Regulamin uczestnictwa w projekcie

W razie pytań:
info@nockultury.pl

Posłuchaj więcej:

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.