×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT

W nocy z 6 na 7 czerwca 2020 r. odbędzie się czternasta lubelska Noc Kultury. Właśnie rusza otwarty nabór projektów. Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają wszystkich zainteresowanych – niezrzeszonych mieszkańców Lublina (każdego z osobna, również tych niepełnoletnich), przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje do przygotowania czegoś specjalnego i premierowego właśnie na to niezwykłe święto. Postaramy się w tym roku wyrazić naszą Miastoczułość.


SPRAWDŹ WIĘCEJ INFORMACJI I KRYTERIA NABORU

REGULAMIN NABORU


KATEGORIA: NOC KULTURY W SIEDZIBIE ORGANIZATORA

Jeśli dobrze czujesz się w roli gospodarza, to zaproś Noc Kultury do siebie!

To wspaniała okazja by zaprosić publiczność do swojej siedziby i pokazać ją w niecodziennym wydaniu. Zachęcamy do przygotowania specjalnego programu lub aranżacji przestrzeni, tak by zadziwić stałych bywalców, a nowym dać powód by odwiedzać Was częściej.


KATEGORIA: POKAZY (TEATR, TANIEC, KABARET, POECI, BUSKERZY, ILUZJONIŚCI)

Trudno znaleźć większą i bardziej życzliwą publiczność niż podczas Nocy Kultury.

To  wspaniała okazja do zaprezentowania przedstawienia, pokazu, występu na scenie miasta. Zachęcamy do zgłaszania projektów dostosowanych do realizacji w plenerze. Szczególnie zależy nam na premierach.


KATEGORIA: INSTALACJE ARTYSTYCZNE

Popatrz na miasto z czułością i pomyśl, jakie projekty artystyczne mogłabyś/mógłbyś wkomponować w tkankę miejską. Noc Kultury to doskonała okazja by zaprezentować swoją twórczość w przestrzeni publicznej Lublina. Zachęcamy do zgłaszania projektów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Szczególnie zależy nam na pracach związanych ze światłem – noc to najlepsze tło dla takich realizacji!


KATEGORIA: EKSPERYMENT MIEJSKI

Popatrz na miasto z czułością i pomyśl jak sprawić, by w Lublinie żyło się lepiej, wygodniej, przyjemniej. Noc Kultury do doskonała okazja by wypróbować/zbadać pomysł na rozwiązanie wybranego problemu miejskiego. Jesteśmy otwarci na różnorodne pomysły. Pomyśl, co ułatwiłoby mieszkańcom życie w mieście – my pomożemy Ci sprawdzić, czy to zadziała. Może to być np. projekt ławki/siedziska, może to być mapa uwzględniająca przestrzenie publiczne, gdzie możesz wybrać się na spacer z psem.


KATEGORIA: MUZYKA UNPLUGGED

Łatwo wyobrazić sobie Noc Kultury bez scen muzycznych. Trudniej wyobrazić sobie Noc Kultury bez muzyki, ale jeszcze trudniej sobie wyobrazić Noc Kultury bez zaskakującego wkomponowywania sztuki w tkankę miejską. Wielokrotnie aranżowaliśmy sytuacje muzyczne w nietypowych miejscach (uliczki, bramy, balkony, okna).

Podczas nadchodzącej edycji chcielibyśmy wpleść jak najwięcej muzyki w nietypowe przestrzenie, aby dźwięki stały się niespodziankami dla publiczności. Zapraszamy do zgłaszania wszelkich projektów dźwiękowych nie wymagających nagłośnienia, niezależnie od długości przygotowanego programu.


KATEGORIA: MOBILNOŚCI | wydarzenia, które się poruszają!

Noc Kultury to doskonała okazja by pozwolić sztuce kroczyć po ulicach i skwerach z podniesioną głową!

Zapraszamy do zgłaszania projektów artystycznych, które będą mobilne, będą chodzić, biegać, maszerować lub jeździć uliczkami Lublina. Czekamy na pomysły dotyczące przeróżnych obszarów sztuki, ale szczególnie nas interesują te wynikające z syntezy sztuk, twórczych eksperymentów i angażują publiczność.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.