×

Ulubione wydarzenia

Miejsce 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 00:00 01:00 02:00 03:00
 

Nie masz jeszcze żadnych wydarzeń dodanych do ulubionych

Nasza zeszłoroczna przemiana ulicy Kowalskiej – Retromania została nominowana w plebiscycie organizowanym przez lubelską Gazetę Wyborczą – Strzały 2016. Zapraszamy do udziału w internetowym głosowaniu na najciekawsze wydarzenie kulturalne 2016.

>>> TUTAJ MOŻNA ODDAĆ SWÓJ GŁOS <<<

Jak się okazało podróże w czasie są możliwe. Szczególnie w takie noce jak Noc Kultury. O sto lat w przeszłość przenieśliśmy się razem z częścią ulicy Kowalskiej, gdzie królowały swing, zabytkowe motocykle i wiktoriańska karuzela.

Na ulicy Kowalskiej podczas Nocy Kultury 2016 poczuliśmy się jak w latach 20. ubiegłego wieku. Specjalnie wystylizowana przestrzeń, zmienione szyldy, odpowiednie oświetlenie, aranżacja witryn sklepowych i zabytkowe samochody stały się klimatycznym tłem m.in. dla retro potańcówki i fotograficznego atelier. To wszystko dzięki pracy artystek z Niezależnej Grupy Projektowej Piękno Panie.

O wprowadzenie gości w odpowiedni nastrój zadbali organizatorzy koncertu „Uliczkę znam w Lublinie…” – Teatr Muzyczny. Przy świetle kolorowych żarówek oraz dźwiękach przedwojennych szlagierów, ruszyliśmy tanecznym krokiem na retro potańcówkę. Następnie w klimacie z tamtych lat zagrał The Mark Shepherd Swing Quartet. Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej zaprezentowała „Swing City” – fragmenty spektaklu, które doskonale oddały atmosferę lat dwudziestych. Nie zabrakło też improwizatorów.

Szczególną atrakcją na ulicy Kowalskiej była 100 letnia zabytkowa wiktoriańska karuzela. Za retro klimat odpowiedzialne było też Stowarzyszenie Miłośników Motocykli Dawnych „Partyzant”, których przejazdy zobaczyliśmy podczas tej jednej wyjątkowej nocy. Można było również wziąć udział w stylizowanej sesji w Warsztacie Fotograficznym Warsztatów Kultury u Romana Krawczenki.

W konkursie nominowanych jest 10 najciekawszych wydarzeń kulturalnych ubiegłego roku. Zwycięzcę poznamy 19 kwietnia podczas uroczystej gali.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zajrzyj na stronę Polityka plików „cookies”, by dowiedzieć się więcej na temat ciasteczek.